Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Реформа первинної медицини в умовах децентралізації_12.12.2018
Img 0375

Як відбувається медична реформа в контексті децентралізації, як функціонують медичні заклади, які знаходяться на території об’єднаних територіальних громад, які перспективи розвитку медичних закладів?

Ці та інші питання реформування медичної розглядали під час круглого столу «Підсумки реформи первинної медицини в умовах децентралізації: успішні практики та подальші кроки», організованого Вінницьким Центром розвитку місцевого самоврядування, створеним за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

В ході засідання радник з питань децентралізації в секторі охорони здоров’я Програми «U-LEAD з Європою» Світлана Пхіденко розповіла про підтримку секторальних реформ в Україні, а з основними напрямками діяльності Вінницького ЦРМС в напрямку підтримки реформи ознайомила регіональний координатор з підтримки реформи охорони здоров'я Таміла Лепьошкіна.

Про стан реалізації медичної реформи у Вінницькій області розповіла начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Ольга Задорожна.

  • Завдяки закону «Про децентралізацію» розширюється мережа закладів охорони здоровя первинного рівня. На сьогодні у Вінницькій області створено 52 заклади. Крім цього 73% закладів, які стали комунальними некомерційними підприємствами на вторинному і третинному рівні,  вже готові укладати угоди з НСЗУ. А для цього кроку важлива участь органів місцевого самоврядування та ОТГ.

Окремо зупинилися на успішних прикладах, які вже пройшли шлях перетворення закладу на комунальне некомерційне підприємство. У цьому плані гарно спрацювали - Іллінецький міський ЦПМСД, Калинівський міський ЦПМСД,  Немирівський міський ЦПМСД, Томашпільський селищний ЦПМСД. Головні лікарі центрів первинної медико-санітарної допомоги, які утворені в об’єднаних територіальних громадах Вінниччини, поділилися власними історіями успіху – найуспішнішим досвідом організації роботи комунального некомерційного підприємства у нових умовах господарювання та фінансування з Національної служби здоров’я України (НСЗУ). 

Ольга Задорожна підкреслила, що успіх медичного закладу залежить від кадрів. Щоб задовільнити потребу населення і лікарів, ЦПМСД повинен правильно складати фінансовий план.  

Директор Вінницького ЦРМС Олег Левченко, у свою чергу, зазначив, що основна мета реформи децентралізації – це не лише зміцнення матеріально-технічної бази, це зміна цілого процесу управління, а про медичну реформу потрібно говорити саме в контексті реформи децентралізації.