Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Медики розглядали план рефор у системі охорони здоров’я у 2019 році.
Img 7087

Про стан надання первинної медичної допомоги в області та про подальше впровадження медичної реформи говорили представники обласного Департаменту охорони здоров’я та головні лікарі закладів «первинки». Зібрання відбувалось під головуванням директора Департаменту Людмили Грабович.

Під час засідання говорили про підписання декларацій з сімейними лікарями, співпрацю медичних закладів первинного рівня з Національною службою здоров’я України.

За словами Людмили Грабович Вінниччина займає провідну позицію у підписанні декларацій з пацієнтами. Також наш регіон знаходиться у трійці лідерів за виплатами від НСЗУ.

-Згідно звіту НСЗУ, Вінниччина посідає друге місце за оплатами від Нацслужби здоров’я. Лідером став Київ. Третю позицію займає Полтавська область, - додає очільниця Департаменту.

Також фахівці розглядали план реформування системи охорони здоров’я у 2019 році.

Як зауважила начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню обласного Департаменту охорони здоров’я Ольга Задорожна, починаючи з липня наступного року заклади фінансуватимуться лише через НСЗУ. З початку наступного року заплановано впровадження електронної медичної картки, електронного рецепта.

-Електронний рецепт дозволить пацієнтам отримувати потрібні йому медикаменти не залежно від місця перебування. Це також стосується і рецептів, що виписуються за програмою «Доступні ліки», - зауважила Ольга Задорожна.

Фахівці підкреслили, що від  дотримання медиками  нормативної бази та від  виконання вимог НСЗУ залежатиме фінансування закладів і подальша співпраця зі службою.

Людмила Грабович у підсумку наголосила, що лише спільна співпраця керівника з колективом дасть гарні результати. Також кожен медпрацівник повинен сам цікавитись реформою - вивчати законодавчу, нормативно-правову базу, і ділитись інформацією з пацієнтами.