Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Медики закликали батьків вакцинувати дітей -6.07
Img 4848

З початку року у Вінницькій області було зареєстровано 748 випадків захворювання на кір. Обласні медики кажуть, що для Вінниччини це невисокі цифри. Найбільше хворіють у Львівській, Закарпатській, Івано-Франківській області та місті Києві.

Про ситуацію із вакцинами, про те, як вберегтися від кору, про лікування цієї хвороби та профілактувати її говорили обласні фахівці, представники департаментів області та міста, сімейні лікарі та епідеміологи.

- Випадки кору реєструються в районах області за виключенням м.Ладижина та Оратівського району, - каже Лариса Бевза – головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню обласного Департаменту охорони здоров’я, - Найбільше людей захворіли на кір в місті Вінниці, а це - 231 особа. Також у Тиврівському районі було зафіксовано 103 випадки захворювання. У Козятинському районі за допомогою звернулися 73 пацієнти. Смертельних випадків не реєструвалось.

Така ситуація, за словами фахівця, склалась через те, що батьки у певний час відмовились вакцинувати малечу. Усього щепленням охоплено лише 55 відсотків дітей. Попри те, що область забезпечена вакцинами на 120 відсотків від потреби.

- Єдиним ефективним засобом профілактики кору є вакцинація, - розповідає Айнур Жумабекова – лікар-епідеміолог Вінницького лабораторного Центру МОЗ України, - Щеплення можна робити усім дітям віком до 18 - ти років, які підлягають вакцинації згідно з календарем щеплень, або які раніше не вакцинувались. Наразі в усіх медичних закладах області є вакцина. Вона бельгійського виробництва і отримати дітям її можна безкоштовно, - додає лікар.

Також безкоштовно може вакцинуватись і доросле населення. До них належать освітяни, медичні та немедичні працівники закладів охорони здоров’я, працівники силових структур, а також студенти.

-Щоб отримати вакцину необхідно звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра, пройти огляд, отримати дозвіл на вакцинацію. Також потрібна письмова згода батьків на щеплення дитини. У медзакладах є кабінети щеплень, де можна отримати необхідну вакцину, - розповідає Наталя Роман – головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги №5 м. Вінниці, -Якщо ж пацієнт придбає вакцину в аптеці – потрібно швидко, протягом не більше як двох годин використати її.

Лікар додає, що проблем з вакцинами у закладі немає, бельгійська вакцина безпечна. У лікарні нею користуються протягом трьох років.
Кір - це інфекційне захворювання. Воно небезпечне тим, що легко поширюється, спричиняє ускладнення, такі як пневмонія, енцефаліт і навіть смерть. Лікарі радять не «жартувати» з цією хворобою і вакцинуватися.