Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вінницькі лікарі знають як запобігти синдрому раптової серцевої смерті
Img 0006

Гіпертрофічна кардіоміопатія - вкрай небезпечне захворювання. На Вінниччині близько трьох тисяч громадян живуть синдромом раптової серцевої смерті, десять відсотків з яких мають висковий ризик летальності.

Група фахівців Вінницького кардіоцентру на чолі із заступником директора НІССХ ім. Амосова Костянтином Руденком  сьогодні успішно провели унікальну операцію по методу Феррацці, яка направлена на боротьбу з синдромом раптової серцевої смерті.

Про це говорили лікарі під час прес-конференції.

-Подібна операція проводиться вперше в області. Гіпертрофічна кардіоміопатія – небезпечна тим, що її важко діагностувати. І той факт, що таке захворювання змогли виявити наші фахівці – говорить про високий професіоналізм лікарів,  - наголосила  директор Департаменту охорони здоров’я ОДА  - Людмила Грабович.

Такі операції уже успішно проводилися у Києві, Черкасах і Хмельницькому. У Вінниці операцію проводили десять фахівців і тривала вона шість годин. Згодом розпочнеться друга така операція на відкритому серці.

 - Операції по методу Феррацці допоможуть врятувати  не одне життя пацієнта, а також убезпечити їх від зони ризику, -розповідає  Костянтин Руденко.

  - Це перша така операція у нашому кардіоцентрі. У нас є з кого переймати досвід, адже Костянтин Руденко провів більше сотні подібних операційних втручань, - каже головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології Володимир Гладких.

  З 2017 року Вінницький кардіоцентр став повноцінним кардіохірургічним центром. Нині тут виконують операції на відкритому серці. Торік спільно з колегами з інституту ім. Амосова вінницькі лікарі провели 11 операцій.

Наразі заклад планує не зупинятися на досягнутому і впроваджувати оперування по методу Феррацці й надалі, а також поповнюватися новим пересувним ангіографом, УЗД-апаратом та приладом штучної вентиляції легень.