Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Які зміни очікують на медицину області розповіла Людмила Грабович
Img 9956

Лікарні перетворяться на комунальні неприбуткові підприємства, пацієнти укладатимуть декларації зі своїми сімейними лікарями, триватиме підготовка проектів договорів закладів первинної медичної допомоги з Національною службою здоров‘я.

Про ці та інші аспекти медичного реформування розповіла директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович під час виступу перед очільником ОДА, головами районних рад.

Окремо керівник Департаменту зупинилась на розвитку мережі медичних закладів об’єднаних територіальних громад в рамках реформування медичної галузі. Адже зміни тісно пов’язані з децентралізацією. Передача повноважень та бюджетів від державних органів  створеним  об’єднаним територіальним громадам внесе деякі зміни у структуру роботи медзакладів.

- Амбулаторії та ФАПи у селах залишаться, натомість дещо зміняться їх функції.  Усі заклади необхідно забезпечити комп`ютерами,  підключити до електронної системи охорони здоров’я, отримати електронні цифрові підписи для закладу та лікарів, - наголосила Людмила Грабович.

Вона додала, що за рахунок Державного бюджету громадяни отримуватимуть   послуги екстреної медичної допомоги, первинної, паліативної медичної допомоги, медичної реабілітації, а також  медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

- Основне завдання органів влади і медиків - активно інформувати населення   про всі етапи проведення змін у медицині області, - підкреслила  керівник Департаменту.

 

Прес-служба ДОЗ ОДА