Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вперше на Вінниччині - «Школа гастроентерології, дієтології та ендоскопії»
Img 3731

Днями  вперше на Вінниччині стартувала  «Школа гастроентерології, дієтології та ендоскопії».

 Своє перше засідання за участі лікарів ЗПСМ, терапевтів, гастроентерологів, ендоскопістів, хірургів провели на базі Бершадської ОЛІЛ.  Серед запрошених були медики Чечельницького,Теплицького,Гайсинського, Тростянецького районів та м. Ладижин.

Відкриваючи перше засідання Школи Світлана Швидюк  - головний спеціаліст ДОЗ ОДА, наголосила на актуальності проведення на теренах області подібних школ, адже за результатами аналізу статистичних показників, впродовж останніх років, в області відмічається зростання  рівня захворюваності хвороб органів травлення. 

Високий рівень захворюваності, поширеності, смертності, втрата працездатності, часті рецидиви відносять хвороби шлунково-кишкового тракту до актуальних проблем в сучасній медицині. Суттєвою проблемою в ЛПЗ  області  є вкрай недостатній рівень забезпеченості сучасною ендоскопічною апаратурою, що в свою чергу є  причиною пізньої діагностики шлунково - кишкових захворювань та їх ускладнень, а також відсутності  можливості впровадження сучасних, малоінвазивних методів лікування окремих шлунково – кишкових  захворювань та їх ускладнень.

   Тому обласними спеціалістами ДОЗ ОДА за фахом «Гастроентерологія»  Кізловою Н.М. та « Ендоскопія» Дорожинським Ю.А. було запропоновано  впровадження ,  в рамках проведення навчальних заходів для лікарів області,  «Вінницької школи гастроентерології , дієтології та ендоскопії»,  адже саме  мультидисциплінарний підхід до зазначеної проблеми буде сприяти  вдосконаленню медичних та організаційних заходів щодо  забезпечення якісною медичною допомогою населення області. 

  На  першому засіданні «Школи» актуальну інформацію для аудиторії запрошених лікарів надали: Петрушенко В.В. – проф.,д.мед.н, завідуюча каф. ендоскопічної та серцево-судинної хірургії ВНМУім. М.І.Пирогова, Кізлова Н.М.- обласний спеціаліст ДОЗ  ОДА , відповідальний за проведення організаційно-методичної роботи за фахом « Гастроентерологія», Дорожинський Ю.А.- обласний спеціаліст ДОЗ  ОДА , відповідальний за проведення організаційно методичної роботи за фахом « Ендоскопія», лікар гастроентеролог ВОКЛ ім. М.І. Пирогова Вараниця Г.І.

Прес-служба ДОЗ ОДА

05.12.2017