Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Медики обговорили реформу спеціалізованої та вузькоспеціалізованої меддопомоги
Img 8249

Медики Вінниччини та представники влади взяли участь у презентації Всеукраїнського туру «ЗміниТИ: взаємодія заради змін», яку представила громадська організація «Центр UA» спільно з експертами коаліції «Реанімаційний пакет реформ» та представниками Міністерства охорони здоров'я.

Діалог із медиками вели: Олександр Ябчанка – експерт медичної групи коаліції «Реанімаційний пакет реформ» та Петро Ємець – заступник директора департаменту  економіки та фінансової політики Міністерства  охорони здоров’я. Учасники та громадські активісти відповідали на питання – «Якою має бути реформа спеціалізованої та вузькоспеціалізованої медичної допомоги?»

Під час консультації було окреслено коло питань щодо ключових аспектів діяльності медичних закладів в умовах реформування.

Експерти пояснювали як провести реорганізацію закладів охорони здоров’я у комунальні підприємства, як налагодити ефективне використання надлишкового майна та якою має бути модель оплати додаткових послуг.

 Як пояснює Олександр Ябчанка, потрібно дати можливість закладам самостійно господарювати, а не приймати будь-яке рішення після вказівки місцевої ради.

Експерт додав, що розгортання реформи буде відбуватися поступово. У  2018 р. очікуємо  реформування первинної ланки медичної допомоги. Впродовж 2019–2020 рр. відбуватиметься збір даних про захворюваність та потреби населення і пов­ний перехід на нову модель охорони здоров’я.

Фахівець підкреслив, що для того, аби реформа розпочалася, необхідна безпосередня участь органів місцевого самоврядування, самих медиків та керівників медичних закладів.

Прес-служба ДОЗ ОДА