Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вінниччина серед лідерів програми «Доступні ліки» (За матеріалами ОДА)
Borntobewwilde

Про це під час засідання колегії обласної державної адміністрації повідомила директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович.

 Посадовець нагадала, що дія програми, яка стартувала з 1 квітня 2017 року, поширюється на лікивід серцево-судинних захворювань, цукрового  діабету ІІ типу та бронхіальної астми. Відтак відзначила, що за результатами впровадження проекту з реімбурсаціїВінницька область входить до п`ятірки лідерів поряд зі Львівською, Дніпропетровською, Івано-Франківською та Харківською областями.

 «Станом на 1 липня 2017 року в області до роботи в програмі залучено 364 аптечних заклади, кількість яких продовжує збільшуватись. Це означає, що практично в кожній третій аптеці області пацієнти можуть за рецептом від лікаря отримати ліки, що входять до програми, безкоштовно чи з незначною доплатою», - зазначила Людмила Грабович.Проте, зауважила вона, сьогодні все ж існує проблемадоступності саме сільського населення до аптечної мережі, що утруднює придбання ліків в рамках процесу реімбурсації.

 «Впродовж дії урядової програми в області було виписано майже 300 тисяч рецептів. В загальному аптечні заклади відпустили ліки за 192 862 рецептами (68,6% від виписаних) та отримали відшкодування на загальну суму біля 6,8 млн.грн., що складає 33% від суми коштів, які надійшли в область для реалізації зазначеної програми на 2017 рік», - повідомила директор Департаменту.

 Найкраще, за її словами, в частині використання коштів спрацювали Мурованокуриловецький і Гайсинський райони, містаІллінціта Калинівка. Найгірше – Літинський,Погребищенський та Теплицькийрайони, а також  Студенянська об’єднана територіальна громада.

   Людмила Грабович наголосила, що Міністерство охорони здоров’я України надало дозвіл здійснювати перерозподіл коштів на програму реімбурсації між районами області в разі їх недостатнього використання. Крім того, за підсумками роботи регіонів у вересні поточного року відбудеться перерозподіл коштів між областями. «Уряд готовий виділити додатковоще 250 мільйонів гривень на реалізацію програми «Доступні ліки» у 2017 році», - зауважила посадовець.

 Разом з тим, відзначила вона, з червня поточного року програма розширилась ще одним напрямком: розпочато відпуск препаратів інсуліну за пільговими рецептами. Впродовж місяця виписано 3292таких рецепти, 3115з них – загальною сумою понад 1,2 млн. гривень – вже відпущено в аптечних закладах області.

За матеріалами сайту ОДА

21.07.2017

Прес-служба ДОЗ ОДА