Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Якою є допомога воїнам АТО та їх сім’ям у Вінницькій області? 27.04.2017
Img 5600   %d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%8f

 Про це  говорили під час наради щодо медичного забезпечення учасників АТО, яка проходила  під головуванням заступника очільника облдержадміністрації Ігоря Івасюка.

Участь у засіданні також взяли голова комісії з питань охорони здоров’я Вінницької облради Ярослав Хребтій, керівник Департаменту охорони здоров’я ОДА Людмила Грабович,  очільник Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна. До обговорення актуальних питань наради долучилися громадські організації, медичні працівники, військовослужбовці.

Практично усі військові, що повернулися із зони бойових дій потребують медичної, реабілітаційної допомоги.

За словами Ігоря Івасюка - мета наради – оцінити стан надання медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації військових, які брали участь у бойових діях.

Лікувальні заклади області активно надають медичну допомогу усім АТОвцям, які її потребують.  

Головним центром організаційно-методичного супроводу, реабілітації та відновного лікування учасників АТО, зокрема, демобілізованих та членів сімей загиблих, є Вінницький обласний клінічний госпіталь ветеранів війни.

-Для обслуговування учасників АТО та демобілізованих розроблено маршрути з надання меддопомоги, відновного лікування та реабілітаційних заходів. В них задіяні фактично всі заклади охорони здоров’я як третинного, так і вторинного рівнів. Учасники АТО  можуть звертатися за місцем проживання у центральні районні лікарні та лікарні Вінниці. В області забезпечується  безкоштовне амбулаторне лікування за пільговими рецептами. Їх  за необхідності можна отримати в центрах сімейної медицини, - розповіла заступник директора Департаменту охорони здоро'я ОДА Надія Марусяк.

Актуальним є також соціальний аспект надання допомоги учасникам бойових дій. Це забезпечення реабілітаційних послуг та санаторно-курортного лікування.

Наталя Заболотна повідомила, що згідно законодавства нинішнього року кожен учасник АТО має право самостійно обирати санаторій, в якому проходитиме лікування,  попередньо узгодивши питання з лікарем та органом соціального захисту.

Військових, натомість, турбували питання, пов’язані із отриманням відповідних документів та довідок. Окремо постала проблема комунікації з органами влади та інформованості військових, щодо маршруту звернення після ротації з зони бойових дій.

Людмила Грабович запевнила, що Департамент охорони здоров’я завжди активно відгукується на звернення учасників АТО, спрямовує свої дії на забезпечення максимальної допомоги військовим та їх сім’ям.

 

27.04.2017

Прес-служба ДОЗ ОДА