Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом
Img 4546

Цей день був заснований у 1982 році за рішенням ВООЗ і Міжнародного союзу боротьби з туберкульозом і легеневими захворюваннями.Важливим відкриттям стало винайдення збудника туберкульозу, яке належить німецькому мікробіологу Роберту Коху. З цього моменту щороку проводяться протитуберкульозні заходи у всьому світі.

В нашому місті до заходів, спрямованих на боротьбу з туберкульозом, вже не вперше долучається обласна організація Товариства Червоного Хреста України. Протягом року у навчальних закладах влаштовують – тематичні виставки, конкурси санбюлетнів, творів, перегляд відеороликів.Також червонохресні організації надають адресну допомогу хворим на туберкульоз та членам їх родин, особливо із категорії малозабезпечених.

Варто згадати, що організація бере участь у проекті Глобального Фонду «Медико-соціальний супровід хворих на мультирезистентну форму туберкульозу». Це допомагає хворому скоріше одужати, оскільки за режимом лікування стежить медичний працівник. Проект ефективно впливає на покращення ситуації із захворюванням.

«Зупинимо туберкульоз» –  саме з таким гаслом сьогодні відбулася акція, спрямована на боротьбу із туберкульозом. Товариство Червоного Хреста, спільно з обласним протитуберкульозним диспансером та за участю студентів-волонтерів медичного коледжу провели інформаційну кампанію для усіх бажаючих. Кожен громадянин міг безкоштовно пройти обстеження та проконсультуватись із лікарем.

– Туберкульоз виліковний! І на сьогодні ми докладаємо максимум зусиль аби вчасно його виявити у пацієнта та надати необхідну допомогу.Мета акції полягає в підвищенні обізнаності населення про глобальну епідемію і покращенні методів профілактики та боротьби із нею – зауважив голова Вінницької обласної організації Товариства Червоного Хреста Сергій Глухенький.

Нагадаємо, що акція триватиме ще 26 та 27 березня.

24.03.2016

Прес-служба ДОЗ ОДА