Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Тетяна Бондаренко: «Спільне завдання медиків і батьків – вакцинувати дітей»
Img 4334

 

20 березня відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу, який у 2017 році запропоновано провести під гаслом  «Разом зупинимо туберкульоз».

Проблеми та перспективи подолання туберкульозу в області обговорювали представники Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, спеціалісти Вінницького обласного Центру здоров’я,  обласні фахівці-фтизіатри,  представники громадських організації.

 

Відомо, що туберкульоз (ТБ) - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Туберкульозом інфікована приблизно третина населення Землі. Саме через масштаби цієї хвороби і з’явився Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Його мета - максимально привернути увагу суспільства до цієї проблеми і розповісти про способи його профілактики та лікування. Адже, як правило, елементарні заходи безпеки, своєчасне звернення за медичною допомогою, залучення до здорового способу життя дорослих і підлітків здатне змінити ситуацію в світі і врятувати життя багатьом людям.

У 2017 році  День боротьби з туберкульозом буде проходити під гаслом «Разом зупинимо туберкульоз».

 Не зважаючи на те, що показник захворюваності у світі наприкінці 2014 року зменшився на 18%, туберкульоз  залишається однією із найбільших загроз. У 2014 році ТБ забрав життя 1,5 млн. людей, з яких 400 тисяч померли від поєднаної  інфекції ТБ/ВІЛ.

Згідно з офіційною статистикою, в Україні у 2016 році зареєстровано  28,8 тисяч нових випадків захворювання на ТБ.  

-За  останні роки спостерігається певна тенденція до зменшення захворюваності новими випадками ТБ на території Вінницької області, -  розповідає Ніна Гончар – заступник головного лікаря ВОСТМО «Фтизіатрія» – керівник регіонального центру МіО, - У нашому регіоні минулого року було зареєстровано 769 випадків, п’ять років тому це було близько 1000 випадків, тобто ми рухаємося в позитивному напрямку, - зауважила лікар.

Але фахівець додала, що в області зросла захворюваність на нові випадки туберкульозу. Зростання відбулось за рахунок збільшення кількості позалегеневих форм, які діагностували вперше, а це: кістково-суглобовий,  туберкульоз очей, периферичних лімфовузлів.

Під час прес-конференції спеціалісти обговорили  особливості перебігу туберкульозу. На важливості  ролі  первинної ланки   та ранньому виявленні ТБ, а також його профілактиці наголошувала  Алла Гайдаш – головний спеціаліст відділу лікувально- профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА.

 Активно обговорювали учасники прес-конференції і проблеми туберкульозу у дітей. Тетяна  Бондаренко - начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню, наголосила на необхідності щеплень проти туберкульозу. Адже це запорука здорового життя кожного громадянина нашої країни.

- Відомо, що лише вакцинація здатна виробити імунітет до цього захворювання. Лише спільними зусиллями медиків та батьків можна знизити ризик захворіти на туберкульоз. А для цього вкрай необхідно вакцинувати дітей, - наголосила Тетяна Бондаренко.

Міжнародний день боротьби з туберкульозом закликає всіх замислитися над проблемою, що існує, адже наше майбутнє в наших руках.

20.03.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА

 

.