Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вінниччину відвідав Роман Ілик – заступник Міністра охорони здоров'я України.
Img 4197

В рамках свого візиту заступник Міністра поспілкувався з керівництвом охорони здоров’я області,  лікарями первинної ланки медичної допомоги, головними лікарями медичних закладів регіону . Мета його перебування – надання роз’яснювальної інформації щодо реформування галузі медицини в рамках децентралізації.

Посадовець  розповів про чотири основні напрямки розвитку  сфери охорони здоров’я: впровадження страхової медицини, підвищення ефективності роботи первинної ланки надання меддопомоги, розвиток системи громадського здоров’я та доступність лікарських засобів.

Зокрема, заступник Міністра представив лікарям програму «Доступні ліки», яка має запрацювати з 1 квітня.

За рецептом лікаря пацієнти зможуть отримувати безкоштовні ліки або ж доплачувати за більш дорожчі. Програма охоплює три групи препаратів – від серцево-судинних хвороб, бронхіальної астми та цукрового діабету ІІ типу. На це Уряд виділив півмільярда гривень у 2017 році.

За словами Романа Ілика, реінбурсація, тобто часткова чи повна компенсація вартості ліків, є дієвим механізмом  МОЗ. Хворий отримуватиме від лікаря рецепт по діючій речовині, а не по лікам з комерційною назвою. Найдешевший препарат із своєї групи пацієнт отримує безкоштовно. Інші ліки, які є в програмі реінбурсації до встановленої референтної ціни, він може отримати з невеликою доплатою. Ті препарати, які коштують більше, люди зможуть придбати у рамках вільного ринку.

14.03.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА