Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Як відбувається медична реформа на Томашпільщині
%d0%98%d0%b7%d0%be%d0%b1%d1%80%d0%b0%d0%b6%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d0%b5 030

Як відомо, уряд розпочав реформу галузі охорони здоров'я на початку 2017 року і планує завершити її до 2020 року. Цьогоріч буде здійснено ряд кроків: планується реформувати первинну медичну допомогу і створити засади розвитку сімейної медицини; запровадити референтні ціни на ліки та механізм часткової компенсації вартості ліків від певних видів захворювань; впровадити елементи страхової медицини тощо.

Наступного року планується створення госпітальних округів. Створення госпітальних округів та визначення їхньої кількості покладено на обласні органи влади. Кількість лікарень у регіонах не зміниться, але місцева влада має сама вирішити, які саме медичні послуги зручно отримувати місцевим жителям в кожній конкретній лікарні з урахуванням місцевої інфраструктури, зокрема наявності доріг. Кожен госпітальний округ має відповідати двом головним критеріям - послуга з інтенсивного лікування та можливість не більше ніж за годину дістатися до лікарні, де надається така послуга.

Томашпільський район, як уже повідомлялося, за результатами перемовин, дискусій    увійшов у госпітальний округ спільно з Тульчинським, Крижопільським та Піщанським районами. Щоправда ще не визначено, у якому районі буде госпітальний центр і якого статусу набудуть лікарні у решти районів, які саме медичні послуги вони надаватимуть населенню. Поки що з ознайомчою місією наш район відвідали делегації з сусідніх районів, до складу яких увійшли голови районних рад і держадміністрацій, їхні заступники та головні лікарі медичних закладів первинного й вторинного рівнів.

"Госпітальний округ це функціональне об'єднання медичних закладів другого рівня, - зазначив голова райдержадміністрації Олександр Закорченний, відкриваючи засідання "круглого столу", де представники районів обговорили свої бачення та перспективи реформи й розвитку медицини. - І ні в якому разі госпітальний округ не визначається тим, що це буде виключно одна лікарня, що надаватиме послуги. Це об’єднання лікарень, які між собою розподіллять надання послуг у залежності від того, в кого який напрямок кращий".

Водночас усі дійшли згоди, що на разі потрібно вивчати можливості кожної лікарні і напрацьовувати свою програму співпраці, аби на час створення законодавчої бази швидко на неї відреагувати.

Цього ж дня делегації відвідали нашу районну лікарню і гадаю, що вони були вражені чистими і світлими приміщеннями, де щороку, не дивлячись на фінансові труднощі, здійснюються ремонти, покращуються умови перебування пацієнтів та їх лікування. Неприхованими їхні враження були у дитячому, хірургічному та реанімаційному відділеннях.

 

За матеріалами газети "Томашпільський вісник"

10.03.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА