Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Перший старт
Img 3686

Проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні» розпочав цикл занять для медиків «первинки»

Тягар неінфекційних захворювань (НІЗ) є викликом для здоров’я кожного громадянина нашої держави. Смертність від НІЗ є однією із найвищих в Європейському регіоні та складає 86% від усіх причин смертності на рік.

 До основних неінфекційних хвороб відносять с серцево-судинні хвороби ( такі як гіпертонія, інфаркт, інсульт), онкологічні захворювання, хронічні респіраторні хвороби (такі як хронічна обструктивна хвороба легенів і астма) і діабет.

 З метою зниження захворюваності на НІЗ в Україні, Міністрество охорони здоровя України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарського агентства розвитку та співробітництва ініціювали проект «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні». 

В рамках цього проекту фахівці розробили план проведення підготовки працівників первинної ланки у 7-ми пілотних регіонах України щодо основних питань, які допоможуть здійснювати профілактику, діагностику та лікування НІЗ. Вінницька область – одна із семи регіонів України, де протягом 2015 – 2019 р.р. буде виконуватися проект НІЗ. 

Для реалізації планів впровадження фахівці ВООЗ підготували команди тренерів з пілотних регіонів, які відтепер проводитимуть заняття з медичними працівниками первинної ланки.

Розпочали естафету спеціалісти  Центру первинної медико-санітарної допомоги №1. Фахівці протягом двох днів отримуватимуть теоретичні та практичні навички з питань профілактики НІЗ.

 Алла Гайдаш - головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації зазначила, що основний акцент роботи лікаря загальної практики сімейної медицини є саме профілактична робота. Так працює більшість фахівців у різних країнах Європи. Вона додала,  що основним завданням для наших лікарів  - навчитися мотивувати пацієнтів дотримуватися засад здорового способу життя.

Як пояснюють тернери,  заняття проходять у форматі відкритого діалогу, вільних дискусій та обміну цікавим власним досвідом.

 Окрім медичних аспектів боротьби з факторами ризику та ранньої діагностики захворювань,лікарів навчатимуть  правилам роботи в команді, мотивації населення, адже кожна людина сама повинна досягнути розуміння проблеми й захотіти змінити свій спосіб життя. Завдання лікаря – допомагати у цьому.

-Програма, по якій працює ВООЗ є дуже важливою для нашої області. В Україні вперше заговорили про профілактику неінфекційних захворювань. Оскільки, серцево-судинні патології займають провідне місце в системі неінфекційних хвороб, фахівці ВООЗ зосередили увагу на профілактиці саме захворювань кровоносної системи та усунення факторів ризику захворювань. Тому тренінги будуть присвячені практикам запобігання серцево-судинних патологій, – зазначила під час відкриття тренінгу Тамара Васильчук – головний лікар Вінницького обласного Центру здоров’я.

Дводенний тренінг у Вінниці завершиться врученням сертифікатів, які враховуватимуться медикам під час проходження атестації. На черзі Калинівка. Жмеринка, Тульчин та Немирів.

Акцент навчання також буде зроблено на закріплення практичних навичок, відпрацювання алгоритму взаємодії медика з пацієнтом. Враховуючи досвід інших країн, організатори сподіваються, що завдяки реалізації проекту на теренах Вінниччини знизиться рівень захворюваності на неінфекційні хвороби, зміцниться здоров’я населення та набере все більшої популярності здоровий спосіб життя.

 

13.02.2017  Прес-служба ДОЗ ОДА