Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
В Україні спостерігається наростання епідемічного процесу з кору
1424203350 17

За інформацією МОЗ в Україні спостерігається наростання епідемічного процесу з кору після попереднього спаду, що тривав з 2013 року. Така ситуація супроводжувався спалахами та груповими захворюваннями в окремих регіонах.

 Кір – гостре інфекційне захворювання,що характеризується порушенням загального стану, запаленням верхніх дихальних шляхів, слизової оболонки ротової порожнини, очей та плямисто- папульозним висипом.

Збудником кору є вірус із сімейства параміксовірусів. Вірус кору зазвичай розвивається в клітинах, розташованих в задній стінці глотки і в легенях.

  Передача інфекції

Висококонтагіозний вірус кору поширюється при кашлі та чханні, тісних особистих контактах або безпосередньому контакті з інфікованими виділеннями з носоглотки.

Ознаки та симптоми

Початок хвороби гострий, супроводжується підвищенням температури тіла до 38-39 град.С, симптомами порушення загального стану, сухим кашлем, сиплим голосом, нежитем, кон`юнктивітом, світлобоязню.

В середньому, через 14 днів після впливу вірусу проявляється висип. При цьому погіршується загальний стан, температура тіла підвищується до 39-40 град. С та залишається підвищеною весь період висипань. Перші елементи з`являються за вухами, на обличчі. Типовим є етапність появи висипу: обличчя – тулуб та на 3-й день – кінцівки.

Лікування

Хворим призначають: ліжковий режим протягом періоду гарячки; гігієнічні заходи стосовно ротової порожнини та очей; часте провітрювання приміщень; при нежиті – судинозвужуючі препарати; при кашлі – муколітичні препарати; вітамін А внутришньо.

Профілактика

«Нині в Україні є багато не вакцинованих дітей. Це пов’язано з різними причинами: відсутністю у минулі роки достатньої кількості вакцин, антивакцинальні кампанії, які змусили батьків сумніватися у якості препаратів», – зазначив заступник начальника управління громадського здоров’я МОЗ України.

Відповідальне ставлення людей до свого здоров’я дозволить досягнути європейського рівня вакцинації в Україні.

За інформацією МОЗ: «У2016 році Міністерство охорони здоров’я закупило через міжнародні організації та поставило в Україну понад 17 млн доз вакцин. На початок 2017 року у регіонах наявні всі вакцини, які входять до календаря обов’язкових профілактичних щеплень.»

 За словами головного дитячого імунолога Києва Федора Лапія, на сьогодні в Україні наявні вакцини від 10 інфекційних захворювань передбачених календарем щеплень. «Важливо, щоб батьки приводили своїх дітей на щеплення», – зауважив Федір Лапій.

Кір – це вакцинокерована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання.

10.02. 2016

Прес-служба ДОЗ ОДА