Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Питання функціонування закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівня
Img 3378

  Проблемні питання функціонування закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги обговорювало керівництво Департаменту охорони здоров’я ОДА під час наради з головними лікарями лікувальних закладів та заступниками головних лікарів з економічних питань.

   Під час засідання порушувалися актуальні питання, пов’язані з реімбурсацією  медичних препаратів (частковим відшкодуванням видатків на придбання населенням ліків), організацією бюджетного процесу закладів первинного та вторинного рівня на 2017 рік. Також учасники наради розглянули питання госпітальних округів та їх функціонування.

  Оскільки, Вінниччина увійшла до п’ятірки областей з реалізації пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на препарати інсуліну, а також реімбурсації інсуліну, Департамент охорони здоров’я закликав аптечні підприємства взяти участь у «пілоті».

  Як повідомила Людмила Грабович – директор ДОЗ ОДА -  держава виділила на 2017 рік - 21 млн. 900 тис. гривень на препарати інсуліну.

  -Нині, до процесу реімбурсації приєдналися шість аптечних підприємств, які виконуватимуть вимоги пілотного проекту.  Це необхідно для належного функціонування галузі охорони здоров’я, - сказала заступник директора ДОЗ.

  Вона додала, що на процес реімбурсації очікують також медичні препарати з лікування бронхіальної астми, серцево-судинних хвороб та цукрового діабету 2-го рівня. Поки що Департамент чекає затвердження нормативної бази щодо процесу реімбурсації вищезазначених препаратів  у Міністерстві охорони здоров’я.

  Важливим і актуальним також залишається питання бюджетної складової обласної здоровоохорони. Головний бухгалтер Департаменту охорони здоров’я  - Світлана Макеєва закликала головних лікарів та фахівців фінансової сфери медичних закладів ретельно та уважно нараховувати заробітні плати.

  - Нинішнього року Уряд виділив 2 млрд. 211млн. 500 тис. гривень в обласний бюджет. Це на 20 % більше, ніж минулого року, - зазначила Світлана Макеєва, - Згідно з постановою Кабінету Міністрів з 1 січня мінімальна заробітна плата становитиме 3200 грн. для усіх працівників бюджетної сфери. Це означає, що фахівці з базовою медичною освітою без стажу роботи, лікарі-хірурги без категорії, лікарі-терапевти та інші спеціалісти отримуватимуть заробітну плату у розмірі 3200 гривень. Але з метою недопущення зрівнювання оплати праці можна використовувати надбавки, премії. На нашу думку – це стимулюватиме медиків покращувати свої практичні навички та рівень кваліфікації, - зазначила головний бухгалтер Департаменту охорони здоров’я.

  Порушили також питання функціонування закладів охорони здоров’я первинного та вторинного рівня в процесі децентралізації. Зокрема присутніх цікавило питання створення госпітальних округів.

  - Область розділена на три госпітальні округи з центрами у Вінниці, Могилів-Подільському та Тульчині. Такий розподіл був здійснений через те, що обрані райони найрозвинутіші у сфері охорони здоров’я,-  зазначила Людмила Грабович.

  Вона додала, що однією з проблем залишається забезпечення лікарень кваліфікованими кадрами, оснащення комп’ютерами. Не менш важливим є стан доріг у деяких районах. Не дивлячись на це, процес створення госпітальних округів та налагодження роботи медичних закладів первинного та вторинного рівня за новими схемами триває.

  Людмила Грабович закликала присутніх працювати так, як вимагають того нормативні документи. Адже це дозволить створити насправді  якісний європейський рівень надання медичних послуг.

11.01.2017   Прес-служба ДОЗ ОДА