Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вперше в Україні: «Подільська респіраторна школа»
Ym

   Захворювання органів дихання (пульмонологічні захворювання) займають  великий відсоток серед інших хвороб і мають небезпечні наслідки.

    Пульмонологічні патологіі, за прогнозами, з 2020 року можуть опинитися  на третьому місці серед причин смертності. Такі  невтішні дані наводять спеціалісти Всесвітньої організації охорони здоров’я.

   Збільшення арсеналу лікувальних засобів не приводить до суттєвого покращення ситуації щодо захворюваності органів дихання.

         Тож правильно і своєчасно встановлений діагноз – це запорука ефективного лікування та профілактики. Тому, наразі, актуально знати та володіти сучасними методами діагностики.

Велику роль у цьому відіграє обізнаність та поінформованість медиків, зокрема, сімейних лікарів, медичних  сестер, фельдшерів.

З цією метою вперше в Україні за ініціативи Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, кафедри пропедевтики внутрішньої медицини національного медичного університету ім. М. І Пирогова, а також кафедри педіатрії ВНМУ ім. М.І.Пирогова була створена «Подільська респіраторна школа».

Мета діяльності такої школи полягає у підвищенні рівня знань лікарів загальної практики сімейної медицини з питань діагностики та лікування розповсюджених захворювань органів дихання у дітей та дорослих.

-З огляду на те,  що такими питаннями найчастіше опікуються сімейні лікарі, педіатри –  саме на них були сфокусовані наші лекції, – розповідає професор Юрій Мостовий – завідувач кафедри пропедевтики внутрішньої медицини ВНМУ ім. М.І. Пирогова, який є модератором та ініціатором створення «Респіраторної школи», - За час роботи школи ми провели 10 кущових науково-практичних конференцій.  Близько 600 лікарів області пройшли навчання та отримали необхідні знання і практичні навички

Організатори велику увагу приділили лекційному матеріалу, який охоплював проблеми дитячої та дорослої пульмонології, зокрема діагностування, лікування та профілактики бронхітів, пневмоній, астми  у дітей, дорослих.  Також учасники зосереджували увагу на ХОЗЛ (хронічних обструктивних захворюваннях легень) та рідкісних патологій органів дихання. Кожна доповідь базувалась на матеріалах державних наказів.

-Усі  наші лекції були створені на основі існуючих державних протоколів, державних наказів, настанов. Як відомо, накази та настанови є тими документами, на основі яких створюються локальні протоколи. Всі ці документи є  не лише допомогою для лікаря, а й, безперечно, –  юридичним захистом, – наголосив Юрій Мостовий.

Першопрохідцям зазвичай не буває легко, але завдяки активній позиції організаторів та лікарів проект набув масштабності. Участь у тренінгах  взяли усі райони області та місто Вінниця. Організатори проекту подбали про те, щоб максимально  наблизити навчання до лікарів.

Лікарям і, навіть, пацієнтам різного віку, які відвідували лекції та тренінги, фахівці-організатори надавали ґрунтовні консультації  з питань, що їх цікавили. Медпрацівники,  натомість, піднімали важливі питання щодо методології лікування, організації роботи, фінансування закладів.

Юрій Мостовий зауважив:

-В цілому, ми читали лекції, розглядали клінічні приклади, крім того надавали оцінку епідеміологічній ситуації, захворюваності, інвалідності,  смертності  в області та окремому районі. Щоб присутні лікарі не лише розуміли на якій площині вони знаходяться, а й  робили відповідні висновки.

         Наразі «Подільська респіраторна школа 2016» підбиває підсумки своєї роботи. Для лікарів подібна освітня програма саме з питань пульмонології запроваджена вперше, але уже встигла успішно зарекомендувати себе.

Наступного року  «Подільська респіраторна школа» розширюватиме свою програму. У планах організаторів порушити питання тромбоемболії легеневої артерії, фіброзуючого альвеоліту, важливу увагу планується надати лекціям з питань надання медичної допомоги при невідкладних станах.      

    - Хочу ще раз підкреслити, що для поліпшення ситуації із захворюваністю  на пульмонологічні хвороби вкрай необхідно привернути увагу суспільства і держави до цієї проблеми, кардинально змінити ставлення до неї кожної людини, - наголосив Юрій Мостовий.

   Проект  «Подільська респіраторна школа» отримала безліч схвальних відгуків та вдячність від усіх учасників: не лише лікарів ЛПЗ, а й пацієнтів.

    Організатори школи впевнені, що наступного року проект набуде всеукраїнського масштабу та залучить до своїх лав чималу кількість зацікавлених фахівців.

 

06.11.2016   Прес-служба ДОЗ ОДА