Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Як розвиватиметься паліативна (хоспісна) допомога Вінниччини?
Xnj ltkfnm tckb xtkjdtr evth ljvf 768x512

    Щорічно у світі помирають десятки мільйонів людей. І багато з них відчувають при цьому жахливі страждання. Паліативна медична допомога покликана підвищити якість життя людей, що страждають різними формами хронічних хвороб в термінальній стадії, коли всі можливості спеціалізованого лікування вже вичерпані.

    Ця галузь охорони здоров'я не ставить своєю метою досягти тривалої ремісії або продовжити життя, але й не вкорочує її. Етичний борг медпрацівників - полегшити страждання хворої людини. Кожному, хто має активну прогресуючу хворобу і наближається до життєвого рубежу, надається паліативна допомога. Головний принцип: якою б важкою не була хвороба, завжди можна відшукати спосіб поліпшити якість життя людини в дні, що залишилися.

    Тому питання створення та розвитку паліативної допомоги визначено пріоритетним на 2016-2020 роки.

    Рішенням 4 сесії 7 скликання від 11.02.2016 р. №45 зареєстровано обласну Програму «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 рр., яка містить розділ «Розвиток паліативної (хоспісної) допомоги на Вінниччині», у якому зазначені заходи розвитку паліативної допомоги.

    Одним із заходів обласної Програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 рр. визначено створення та забезпечення функціонування виїзної дитячої паліативної бригади на базі обласної дитячої клінічної лікарні з метою надання паліативної допомоги дітям на первинному рівні (амбулаторна допомога та стаціонари на дому).

    За сприянням громадської організації «Злагода» проведено навчання фахівців виїзної бригади в клініках України та за кордоном. На сьогоднішній спеціалісти виїзної дитячої паліативної бригади здійснюють планові виїзди в райони області та м. Вінницю, проводять консультування родин, надають допомогу у догляді за пацієнтом, навчають сімейних лікарів та медичних сестер з питань паліативної допомоги.

    З 01 грудня 2016 року створена «Гаряча лінія» для населення з питань паліативної допомоги дітям на базі ВОДКЛ за сприяння громадської організації «Злагода».

   Мета – наближення паліативної допомоги дитячому населенню області, організація та надання консультацій з питань паліативної допомоги родині, організація виїздів спеціалістів за місцем проживання паліативного хворого.

    Стаціонарне надання паліативної допомоги дорослим забезпечують відділення паліативної допомоги на 30 ліжок в міській клінічній лікарні №3 м. Вінниця, відділення паліативної допомоги на 10 ліжок на базі лікарні у с. Уланів Хмільницького р-ну.

   До спеціалізованої медичної допомоги відносяться 4 ліжка паліативної допомоги на базі Вінницького обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом та Козятинська обласна туберкульозна лікарня, на 30 ліжок, яка функціонує, як заклад для паліативного лікування хворих на мультирезистентний туберкульоз.

    На сьогоднішній день у області є вже певні напрацювання щодо розвитку паліативної допомоги, але вони потребують подальшого розвитку. Тому, на теперішній час, йде процес розробки та затвердження Концепції розвитку паліативної допомоги у Вінницькій області, якою передбачено створення розгалуженої мережі паліативної допомоги на усіх рівнях.

Телефони гарячої лінії: (0432)46-87-67, 

Час роботи – пн-пт. 9:00 – 16:00

 

Прес-служба ДОЗ ОДА