Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Пам’ятний знак великому земляку
Img 2798

Історія вітчизняної медицини знає багато славних вчених, якими по праву можна пишатися. До таких видатних діячів належить Данило Кирилович Заболотний - основоположник сучасної епідеміології.

З нагоди його 150-річчя, яке відзначатимуть у грудні, у Вінниці урочисто відкрили меморіальну дошку нашому генальному земляку.

Віднині, цей пам’ятний знак, який розташований на фасаді будинку №8 на вулиці Заболотного, буде нагадувати кожному вінничанину та гостю міста про неоцінений внесок видатного вченого-епідеміолога, мікробіолога  в розвиток медицини, вірусології. Адже саме Данило Заболотний присвятив своє життя боротьбі з такими безжалісними та смертельними хворобами, як чума, холера.  

На урочисте відкриття пам’ятної дошки завітали представники обласної влади, народні депутати, а також студенти та викладачі Вінницького медичного коледжу, що носить ім’я академіка. Саме представники цього навчального закладу стали ініціаторами встановлення пам'ятного знаку.

Заступник голови облдержадміністрації – Андрій Гижко під час урочистостей привітав студентство, викладачів коледжу та усіх вінничан із такою вагомою подією в місті.

-Я переконаний, що Данило Кирилович Заболотний був надзвичайною людиною з хоробрим серцем. Він не боявся зазирнути в «очі» таким страшними для людства хворобам, як холера, чума, що спустошували цілі міста, гірше, ніж війни. Якби не його титанічна праця – хто знає, що сталося б із людством сьогодні. Я вдячний студентам та викладачам медичного коледжу за вшанування пам’яті нашого геніального вченого та медика. Маю велику надію, що кожен із студентів буде виконувати клятву Гіпократа так само віддано, як це робив Заболотний, - наголосив Андрій Гижко.

Дизайн  меморіальної стели розробляв відомий український скульптор Василь Слободянюк. До речі, це він запропонував директору медколеджу створити цей пам’ятний знак.

- Будинок, на якому встановили дошку, обрали не випадково. По-перше, він розташований неподалік зупинки імені Заболотного. По-друге, з цього місця відкривається чудова панорама, тож більшість вінничан бачитимуть цей знак і пам’ятатимуть нашого земляка зі світовим ім’ям, - підкреслив директор медичного коледжу Іван Андрієвський.

        Для довідки: Данило Кирилович Заболотний народився у подільському селі Чоботарки, нині Заболотне Крижопільського району. Своє життя присвятив боротьбі з чумою, холерою, висипним тифом, дифтерією та іншими важкими інфекційними захворюваннями. Під час його експедицій в Індію, Єгипет, Іран, Монголію, Китай, Маньчжурію, Марокко, Шотландію, Португалію та багато інших країн, вивчав причини спалахів епідемій інфекційних захворювань серед людей.  А також ним були розроблені протиепідемічні заходи боротьби з цими важкими захворюваннями, що дало можливість зберегти життя сотням тисяч людей на землі.

 

24.11.2016   Прес-служба ДОЗ ОДА