Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Сьогодні – День захисту дітей від сексуального насильства
Image 225278

    Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство щодо дітей досі залишається трагічною реальністю для всіх країн. Вони є серйозним порушенням прав дитини та мають довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Аби запобігти цим злочинам, сприяти кримінальному переслідуванню винних і захистити жертв насильства, 18 листопада відзначається Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства.

    Злочини сексуального характеру відносно неповнолітніх є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. За даними Ради Європи кожна п'ята дитина (в Україні - 21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 80% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.

    Основними завданнями Європейського дня захисту дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації є: підвищення рівня обізнаності суспільства про проблему сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей; сприяння відкритій дискусії з питань попередження сексуального насильства та захисту дітей; ратифікації та впровадженню Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуального насильства та сексуальної експлуатації.

    Для попередження ситуацій насильства вкрай важливо відкрито обговорювати проблему, проводити відповідне навчання фахівців, здійснювати комунікаційно-просвітницьку діяльність серед батьків та дітей.

                                                                                                                                                Прес-служба                                     ДОЗ   ОДА