Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
«Антибіотики: використовуйте обережно!»
Antybiotik pri vospaleniy desen6

14 листопада стартував Всесвітній тиждень правильно застосування антибіотиків,  спрямований на підвищення поінформованості про проблему стійкості до антибіотиків і пропаганду їх правильного використання серед громадськості та медпрацівників.

Кампанія «Антибіотики: використовуйте обережно!»  –  це глобальна ініціатива ВООЗ, основною метою якої є покращення розуміння проблеми та підходів до користування антибіотиками.

Антибіотики – це лікарські засоби, які використовуються для профілактики і лікування бактеріальних інфекцій.

Стійкість до антибіотиків виникає, коли реакція бактерій на використання таких лікарських засобів змінюється. Стійкими до антибіотиків стають бактерії, а не люди. Ці бактерії потім можуть інфікувати людей і важче піддаватися лікуванню, ніж бактерії, що не володіють стійкістю.

Стійкість до антибіотиків прискорюється в результаті неправильного і надмірного використання антибіотиків, а також в результаті поганої профілактики інфекцій і боротьби з ними. Заходи щодо зменшення впливу та обмеження поширення стійкості можуть бути прийняті на всіх рівнях суспільства.

Нове дослідження ВООЗ вказує на те, що люди не розуміють масштабів проблеми, рівня загрози для здоров'я населення, а також того, як їй протидіяти.

Стійкість до антибіотиків є однією з найсерйозніших загроз глобальній охороні здоров'я. Вона зростає до небезпечно високих рівнів у всіх частинах світу, негативно впливаючи на здатність лікувати інфекційні хвороби і зводячи нанівець багато досягнень охорони здоров'я та медицини.

Якщо не припинити надмірне і неправильне використання антибіотиків, вони можуть виявитися неефективними тоді, коли у людей виникне необхідність в цих ліках.

Варто пам’ятати:

-Антибіотики потрібні не завжди.

-Їх надмірне або неправильне застосування призводить до стійкості до антибіотиків.

-Стійкість до антибіотиків збільшує тривалість захворювань і кількість смертельних результатів.

-Стійкість до антибіотиків може повернути суспільство в «доантибіотикову еру», коли звичайні інфекції могли легко вбивати людей.

 

Не вжити заходи сьогодні - означає, що нічим буде лікувати завтра!

16.11.2016   Прес-служба ДОЗ ОДА