Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
"Школа волонтерства"
Ee8z8wxoca0

    У перекладі з французької мови «волонтер» означає «доброволець». Тобто, кожен, хто свідомо і безкорисливо трудиться на благо інших, називається волонтером. Потенційно волонтером може стати кожен із нас, якщо готовий отримувати за свою працю не гривні, а щирі посмішки і міцні обійми, кожен, хто готовий дарувати свій час і душевне тепло тим, хто цього потребує, кожен, кого проблеми інших турбують не менше, ніж власні.

    Для молоді робота волонтером може бути відправною точкою в професійному житті. Вони зможуть отримати досвід взаємодії з іншими людьми, навчаться нести відповідальність і зможуть визначити свої подальші кроки. Тому саме із студентами Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського співпрацювали керівники проекту «Школи волонтерства». Серед організаторів: Тамара Васильчук - головний лікар обласного Центру здоров’я, Юлія Рибачук - голова Об’єднання волонтерів Вінниччини, Галина Бурковська - представник Європейського інституту здорового харчування, Марія Стебелєва – голова правління організації «Об’єднання волонтерів Вінниччини».

    Основна мета, якою керувались організатори – створення волонтерської мережі «агентів впливу» з формування здорової нації через розповсюдження інформації щодо аспектів здорового способу життя, профілактики шкідливих звичок, популяризації фізкультури і спорту у молодіжному середовищі, залучення молоді до волонтерської діяльності у дитячих будинках, садках, школах. За словами організаторів, волонтери повинні стати спікерами, які пропагуватимуть принципи зміцнення і збереження здоров’я як серед своїх однолітків, так і дітей й дорослих.

    Робота із молоддю тривала упродовж трьох днів. У перший день студентам демонстрували тематичні відеоролики, уривки із фільмів, цікаві презентації. Майбутні волонтери, натомість, отримали змогу взяти участь у плідних та цікавих дискусіях, що стосувалися здорового харчування, гармонійного розвитку особистості, значимості волонтерської діяльності серед дітей, особливо позбавлених батьківської опіки.

    Тамара Васильчук наголосила: «Головне, що потрібно усвідомити молодим людям нині – це те, що впускаючи у своє життя шкідливі звички, ми вбиваємо не лише себе, але знищуємо генетичне здоров’я наших нащадків. Тому варто не бути егоїстами і подумати не тільки про власне майбутнє, але й майбутнє дітей, онуків.

    Другий день занять відбувся на базі Вінницького обласного Центру здоров’я. Після ознайомчої екскурсії, студенти разом із працівником закладу - Оленою Сташевською розвінчували міфи про куріння, а Галина Бурковська розповіла про те як потрібно правильно харчуватись, яка їжа є шкідливою, а яка приносить користь людському організму. Дискусії навколо цих тем не припинялись упродовж усієї бесіди.

    І на завершення  кожен із учасників отримав сертифікати, які вручили Тамара Васильчук та ректор ВДПУ Наталія Лазеренко, яка активно підтримала проек. Вона настільки прониклась ідеєю популяризації здорового способу життя серед молоді, що за її сприяння й надалі відбуватиметься циклічне навчання студентів університету та активна співпраця, направлена на оздоровлення студентів. Молодь мала змогу отримати відповідь на запитання від спеціалістів та залишити свої координати для подальшої співпраці.

    Після виступу організаторів проекту, молоді люди поділились враженнями, кожен мав змогу отримати відповідь на запитання від спеціалістів та залишити свої координати для подальшої співпраці. Адже в майбутньому на кожного із них очікує важка, але таке потрібна і неоціненна робота волонтером. Як зазначила Юлія Рибачук : «Якщо ти захочеш – ти зробиш!».

 

28.10.2016 р.                                                                          Прес-служба ДОЗ   ОДА