Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Учасники проекту Світового Банку провели аналіз результатів першого року роботи
%d0%9d%d0%be%d0%b2%d1%8b%d0%b9 %d1%80%d0%b8%d1%81%d1%83%d0%bd%d0%be%d0%ba  1

   Уже рік на теренах Вінницької області діє спільний із Світовим банком інвестиційний Субпроект «Складова розвитку системи охорони здоров'я Вінницької області, направлена на покращення медичної допомоги хворим із серцево-судинною патологією».

    Метою Субпроекту є скорочення смертності, спричиненої гострими станами серцево-судинних захворювань (серцевих  нападів  та ішемічної хвороби) шляхом підвищення ефективності медичної допомоги вторинного рівня.

    Про підсумки першого року діяльності Субпроекту говорили під час прес-конференції провідні фахівці галузі. Серед  запрошених – Володимир Федик - координатор проекту, головний спеціаліст Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, заступник керівника Групи управління Субпроектом, Володимир Гладких - головний лікар Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, Василь Железняк - начальник Інформаційно-аналітичного центру медичної статистики Вінницької області, а також Анатолій Ткачук - консультант з комунікативних технологій по регіональному Субпроекту у Вінницькій області.

    Вінниччина – довгий час залишалась  лідером  серед загальної кількості захворювань на серцево-судинну патологію. Відповідно, область також має досить високі показники смертності та інвалідизації.

    Як пояснює Володимир Федик – ці та інші фактори спонукали керівництво та медичну спільноту області приєднатися до Субпроекту та започаткувати створення  Вінницького регіонального  клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології, будівництво якого планується завершити до 2020 року.

    Володимир Федик, зокрема, зазначив, що на фінансування Субпроекту з боку Світового банку на (2015-2020 рр.) будуть залучені кошти у сумі близько 33 млн. $, а з місцевого бюджету  -  3 млн. $.

    - Наразі проведено громадські слухання генерального плану забудови, до підготовки медичної концепції було залучено іноземного експерта. Поряд із цим, проводиться підготовча робота щодо закупівлі матеріалів для будівельно-монтажних робіт, - повідомив Володимир Федик.

    Також, додає представник Департаменту, з 1 серпня 2015 р. при обласному Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф цілодобово функціонує телеметричний підрозділ.

    Із роботою Вінницького регіонального клінічного лікувально-діагностичного центру серцево-судинної патології на сучасному етапі ознайомив учасників прес-конференції керівник закладу – Володимир Гладких.

    За його словами, Вінницький кардіоцентр займає третю позицію серед 43-х профільних центрів та четверту серед усіх регіонів України за кількістю хірургічних втручань.

    -Ми працюємо у цілодобовому режимі 7 днів на тиждень і приймаємо як планових, так і ургентних хворих, з м. Вінниці, так і з усіх районів області.

    Всі ургентні (невідкладні) операції зі стентування проводяться для пацієнтів безкоштовно,- зазначив Володимир Гладких.

    Як наголошує головний лікар Кардіоцентру за рік тут проводиться близько 400 стентувань, які уже зараз зменшують кількість смертельних випадків. Але існує проблема забезпечення Центру ангіографами, адже для області їх потрібно як мінімум два.

   -Щоб зменшити або зупинити епідемію серцево-судинних захворювань ми повинні здійснювати близько 1000 операцій на рік. Новий Кардіоцентр, де будуть залучені найновіші технологій та кваліфіковані фахівці, дозволить нам виконувати такі «нормативи». А це,  у свою чергу, допоможе подолати серцево-судинні захворювання, або суттєво зменшити їх кількість, - розповідає головний лікар Кардіоцентру.

    Особливу увагу приділено профілактиці серцево-судинних захворювань. Зокрема учасники Субпроекту спрямовують свою діяльність на відпрацювання алгоритму надання допомоги пацієнтам із гострими станами. Також налагоджується система надання інформації цільовим групам населення, ЗМІ, громадським організаціям задля побудови в свідомості громади нової моделі медичної допомоги в регіоні.

 

03.10.2016    Прес-служба ДОЗ ОДА