Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Серце - сила нашого життя!
Img 1527

Вінниччина відзначила Всесвітній день серця

    Щороку  наприкінці вересня світова спільнота відзначає Всесвітній день серця.

   Метою такого заходу є привернення уваги громадськості, органів влади, ЗМІ, медпрацівників, громадських організацій до проблем захворюваності на серцево-судинні патології.

   Нинішнього року Вінниччина не стала винятком і приєдналася до відзначення Дня серця, провівши на  Європейській площі міста інформаційно-просвітницьку акцію із назвою «Сила твого життя».

    Захід організований Вінницьким обласним Центром здоров’я.

    Метою її проведення є максимальне залучення уваги людей до свого здоров’я, формування розуміння того, що на виникнення і перебіг хвороби можна і потрібно активно впливати.

    Участь у акції взяли співробітники й діти, що знаходяться на санаторно-курортному лікуванні у Вінницькому кардіоревмосанаторії, студенти медичного коледжу, працівники Центру первинної медико-санітарної допомоги №2 міста Вінниці та фахівці Вінницького обласного Центру здоров’я.

  Просто неба всім перехожим пропонували трав’яний чай, на гостей свята очікували майстер-класи, флешмоби, експозиція «Здорове харчування для здорового серця, організована виставка популярної літератури. Також кожен охочий отримав змогу  виміряти артеріальний тиск та отримати консультацією від фахівців ВОЦЗ щодо заходів для зменшення захворюваності на серцево-судинну патологію.

   Наймолодші учасники флешмобу - вихованці Вінницького обласного  будинку дитини - разом з волонтерами пропонували обміняти цигарки, які палили перехожі, на «Волошки здоров’я», виготовлені власноруч (паління одна з основних причин хвороб серця).

   До акції приєдналися представники бюро ВООЗ і МОЗ України з реалізації проекту «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні», представники обласного і міського ДОЗ. Зокрема,  Анастасія Думчева –  національний фахівець Бюро ВООЗ в Україні,  Анна Борщевська –  програмний асистент Бюро ВООЗ,  Лариса Бевза – головний спеціаліст відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА, Наталія Авраменко – начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дорослому населенню міського ДОЗ, Володимир Дністрянський – міський позаштатний кардіолог.

  -Головна мета акції – проінформувати громадськість, що проблеми хвороб серця та судин стосуються кожного.  Нездоровий спосіб життя, який призводить до розвитку серцево-судинних захворювань, найчастіше формується в дитячому і підлітковому віці, тому їх профілактику варто починати з дитинства. Хочеться, аби наші громадяни були зацікавлені в попередженні хвороби, а не в лікуванні, - наголосив Володимир Дністрянський.

  Організатори акції закликали учасників не займатися самолікуванням, звертатися до сімейних лікарів за консультаціями та берегти своє серце!

   Тримати серце здоровим допоможе також позитивний настрій, тому важливо вчитися (часом протягом всього життя) мудро ставитися до того, що відбувається навколо, берегти серце, а значить – життя, своє та тих, кого ми любимо.

 

30.09.2016    Прес-служба ДОЗ ОДА