Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
«Квітка» на варті здоров’я жінок Вінниччини
Img 1408

   «Квітка» - таку назву отримав новенький пересувний мамограф, що відтепер надаватиме допомогу жінкам нашої області.  Він названий на честь Квітки Цісик – американської співачки українського походження, яка загинула від тяжкої хвороби – раку молочної залози, але заповідала нащадкам усіма силами боротися із цією недугою.

   За сумною статистикою щороку  в Україні від раку молочної залози вмирають близько 8 тисяч українських жінок. На сьогодні ми маємо більше 165 тисяч пацієнтів із цим діагнозом. Близько 40% українських жінок приходять до лікаря занадто пізно.

   Однією з проблем є нестача необхідного обладнання (як от пересувний мамограф), яке б допомогло ранній  діагностиці хвороби серед населення.

   Знаючи про існуючу проблему, Вінницька облдержадміністрація передала до проекту 3 млн. 900 тис. грн. Ця сума коштів та ще 50 тис. грн, що були зібрані завдяки благодійному концерту 17 жовтня 2015 року, були залучені фондом «Незабутня Квітка» для купівлі пересувного мамографа Вінницькому обласному клінічному онкологічному диспансеру.

   Урочиста подія  -  вручення пересувного мамографа зібрала 27 вересня в концертній залі «Плеяда» представників обласної влади, депутатів обласної ради, керівників ЛПЗ області, журналістів, представників громадськості.

   Отримання ВОКОД «Квітки» стало завершальним етапом благодійного американо-українського проекту «Незабутня Квітка», який розпочав на Вінниччині засновник цього проекту Алекс Гутмахер рівно рік тому. Вінницька область стала першою в Україні, яка, завдяки спільним зусиллям обласної влади, Департаменту охорони здоров'я ОДА і благодійного фонду, отримала пересувний мамограф.

   Очільник  Вінницької області Валерій Коровій, вітаючи присутніх сказав:

- Рік тому відбулася наша зустріч з Алексом Гутмахером, після цієї зустрічі у мене весь час було відчуття того, що Квітка своїми піснями доносить до нас через роки прохання вирішити одну серйозну проблему - боротьбу із страшною недугою - раком молочної залози. Все життя Квітки Цісик - це прагнення добра, це - любов до України, до української пісні, до українського слова. Від пана Гутмахера пішла ідея придбання пересувного мамографа, а ініціатива, яка іде від щирого серця, завжди буде підтримана обласною владою та депутатським корпусом.

   Валерій Коровій подякував всім, хто вірив в реалізацію цього проекту і наголосив, що все велике починається з малого. Головне - прагнути і вірити.

   Племінниця американської співачки українського походження Квітки Цісик Марта Качмар сказала, що проект перш за все покликаний рятувати наших жінок від страшної недуги.

- Вінниччина має показувати приклад і навчати інші регіони України. Пересувний мамограф «Квітка» - найкращий пам'ятник співачці. Разом ми переможемо всіх наших ворогів, навіть ворога під назвою «рак», - додала пані Качмар.

   - Здоров'я жінки - це безпека держави. Вінниччина - це перша ластівка, подія, що сьогодні відбулася збурила не тільки медичну спільноту України, впевнена, що про пересувний мамограф мріяли жінки у найвіддаленіших селах регіону, - зазначила представник світового Конгресу українок Ореслава Хомик. - Найбільший патріотизм - це конкретні справи, - додала пані Хомик.

   Засновник благодійного проекту «Незабутня Квітка» Алекс Гутмахер подякував всім хто долучився  до проекту, небайдужим людям, сказав, що Квітка тепер буде постійно з поруч з нами. Він висловив сподівання, що ініціативу Вінниччини невдовзі підтримають в інших областях.

   Дякуючи всім присутнім, головний лікар ВОКОД Володимир Шамрай наголосив:

   - За дев'ять років існування проекту Вінниччина - перша і єдина з областей, якій вдалося завершити проект придбанням нового цифрового пересувного мамографа. Впевнений, що це сталося завдяки розумінню соціальної значущості проблеми раку молочної залози і підтримці з боку обласної влади і особисто губернатора Валерія Вікторовича Коровія , завдяки підтримці голови обласної ради Анатолія Дмировича Олійника і депутатського корпусу. Алекс Гутмахер приніс ідею придбання пересувного мамографа в наш регіон, він зумів об'єднати наші зусилля, за що йому велика подяка. Придбання пересувного мамографа - яскравий приклад того, як можна не тільки декларувати, а й реалізовувати чудові проекти.

27.09.2016  Прес-служба ДОЗ ОДА