Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Проект «Охорона здоров’я Вінниччини в особах»
%d0%91%d0%b5%d0%b7%d1%8b%d0%bc%d1%8f%d0%bd%d0%bd%d1%8b%d0%b9

    В рамках проекту «Охорона здоров’я Вінниччини в особах»  Вінницька обласна наукова медична бібліотека розпочинає серію випусків бібліографічних покажчиків, присвячених керівникам та кращим спеціалістам галузі.

    Перший випуск цієї серії присвячений Олександру Олександровичу Приходському і приурочений 75-річчю від дня його народження.

    Довгий час, Сан-Санич, як з почуттям душевної теплоти і поваги називали його колеги,  очолював  тодішню  4-у міську лікарню. Саме з його легкої руки та завдяки наполегливості, таланту організатора відбулися реальні зміни на краще у житті медичного закладу - розпочалися капітальні ремонти будівель, лікарня отримала нове обладнання,  з’явились нові традиції у колективі. Лікарня набула статусу «кращої в місті».

    Майже десять років, з 1994 по 2002, він очолював медичну галузь Вінницької області. Це перше десятиліття незалежності України. За цей час Олександр Олександрович, за словами його колег,  проявив себе як професіональний керівник, організатор, справедлива, чесна людина, яка завжди дотримувалась своїх життєвих принципів і не зраджувала клятві Гіппократа.

    Відсутність документальних джерел, які б всебічно висвітлювали цей відрізок діяльності Олександра Приходського, спонукала бібліотекарів використати усні та письмові спогади людей, які працювали поряд з ним.

    Ці спогади, можливо і суб’єктивні, дають можливість скласти більш яскраву мозаїку образу людини, яка 10 років мала вплив на долю, більш як 20 тисячної когорти медиків Вінницької області і залишила слід не лише результатами своєї праці, але й  слід в серцях багатьох людей як непересічна особистість.

    Галина Берладин, директор наукової медичної бібліотеки, розповідає, що спілкуючись з лікарями, почула досить багато цікавих фактів з життя Олександра Приходського, а також отримала чималу кількість світлих вражень про лікаря, керівника, батька. 

    - Сама мала можливість співпрацювати з ним. Пам’ятаю, як  стала директором обласної медичної бібліотеки в 1997 році. Питання приміщення, було актуальним для бібліотеки завжди. 30 тисяч видань  фонду були розміщені на літній веранді з температурою зберігання влітку +30,взимку -20. Період відриву від СРСР приніс країні багато надій, невизначеності  і хаосу.  Державі та її очільникам, було не до бібліотек. Приходський, перший з керівників медичної галузі Вінниччини,  вперше за багато років відвідав бібліотеку, «побігав» між стелажам. «Будемо будувати» - виніс вердикт і я знала, що слова він дотримається.                                                                                                                   Це лише один із фактів біографії непересічної особистості. Бібліотекарі, які  збирали матеріали та спілкувалися з колегами Олександра Приходського, обіцяють -  у книзі буде більше цікавинок.

     -Завдяки нашому проекту «Охорона здоров’я Вінниччини в особах» кожен охочий матиме змогу ближче познайомитися з історією медицини нашого краю. Ми вдячні усім, хто долучився до  нього та маємо надію і надалі продовжити такі акції, - підкреслює директор Галина Берладин.

     Нагадаємо, що презентація першого серійного видання відбудеться 14 вересня в читальному залі  ВОНМБ.

 До акції може долучитися кожен охочий.

 

11.09.2016    Прес-служба ДОЗ ОДА