Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Наталія Капшук: "Найкращим засобом від хвороб – є їх діагностика"
Img 6385

    На сьогоднішній день існує безліч небезпек, які спричиняють погіршення гостроти зору, або його повну втрату. Однією із таких небезпечних хвороб є глаукома.

    Як пояснює Наталія Капшук – головний позаштатний офтальмолог ДОЗ ОДА, завідувач відділенням мікрохірургії ока ВОКЛ ім. М.І.Пирогова, глаукома - серйозне захворювання очей, яке може призвести до сліпоти. Якщо вчасно розпочати лікувати глаукому, можна домогтися стабілізації патологічного процесу і загальмувати процес загибелі зорового нерва.

    Нажаль, глаукому й інші захворювання очей діагностувати на ранніх етапах має змогу не кожен. Якщо жителі міста та найближчих районів Вінниччини ще можуть звернутися до лікаря в разі виникнення проблем, жителі що проживають у віддалених від центру районах і селах, цієї можливості майже не мають.

    -Особливо страждають від цього люди похилого віку, які не мають змоги самостійно, без допомоги близьких та рідних проходити обстеження органу зору. Також не в усіх районних центрах є необхідне офтальмологічне обладнання. Тому за підтримки головного лікаря ВОКЛ ім. М.І.Пирогова Жупанова Олександра Борисовича, бригада висококваліфікованих офтальмологів відділення мікрохірургії ока виїжджає у райони та села Вінничини і проводить ранню діагностику очної патології. Ці огляди проводяться за допомогою сучасного обладнання та на безкоштовній основі, - додає лікар Лариса Креницька.

    Нещодавно, бригада офтальмологів відділення здійснила виїзд у село Северинівка, Ямпільського району. Фахівці провели детальну діагностику зору близько 250 пацієнтам, серед яких у майже половини були виявлені хвороби органу зору.

    -Нам важливо виявляти глаукому та інші патології на ранніх стадіях, адже лише тоді можна ефективно вилікувати ці захворювання і зберегти зір пацієнтові, - наголошує Наталія Капшук.

    Бригада протягом 2015 - 2016 років уже відвідала низку районів, серед яких Вапнярка, Іллінці, Бар, Браїлів, Сутиски, а також Літин. Лікарі сподіваються, що такі акції продовжуватимуться. Це дозволить надалі надавати якісну медичну допомогу населенню нашої області, адже найкращим засобом від хвороб – є їх профілактика та рання діагностика.

02.09.2016    Прес-служба ДОЗ ОДА