Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Нацрада з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу відвідала Вінниччину
Img 0783   %d0%ba%d0%be%d0%bf%d0%b8%d1%8f

    Перебування на території нашого регіону розпочалося із зустрічі з Директором Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА (Департамент) Людмилою Грабович. Очільниця обласної медицини подякувала за те, що приїхали в такий складний час, ознайомила присутніх з проблемами фінансування галузі, скрутним становищем щодо забезпечення ліками, шляхами вирішення цих проблем та відповіла на чисельні запитання делегатів.

    Представники Національної ради в рамках візиту 30 серпня в залі засідань Департаменту зустрілися з членами оновленої обласної Координаційної Ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Учасники зібрання заслухали доповіді головного лікаря КЗ «Вінницький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Ігоря Матковського і головного лікаря ВОСТМО «Фтизіатрія» Олександра Служивого про стан впровадження розділу протидії епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу Обласної програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016-2020 рр. та Обласної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2013-2016 рр..

    Далі на зустрічі було презентовано проект Стратегії забезпечення доступу представників груп підвищеного ризику щодо інфікування ВІЛ, вірусними гепатитами В і С та інфекціями, що передаються статевим шляхом до профілактичних послуг та лікування хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД на 2016-2020 роки.

    На другий день роботи учасники Національної ради відвідали профільні установи третинного рівня надання медичної допомоги.

    Візит до Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, який має статус клінічного та є навчальною базою кафедри інфекційних хвороб Вінницького медуніверситету ім. Миколи Пирогова, справив позитивне враження. Особливу увагу привернула діяльність першого в Україні Міжрегіонального тренінгового центру з питань ВІЛ-інфекції/СНІДу, в якому тільки в цьому році пройшли підготовку близько 300 медичних фахівців з різних регіонів держави.

    В обласному спеціалізованому територіальному медичному об’єднанні «Фтизіатрія» делегація оглянула відділення для лікування хіміорезистентних форм туберкульозу, лабораторно-діагностичне, реанімаційне відділення, операційний блок. Оцінила гарні умови перебування хворих та роботи медичного персоналу, що створені в закладі.

    Також члени делегації познайомилися з роботою обласного наркологічного диспансеру «Соціотерапія». Особливу увагу привернув кабінет замісної підтримувальної терапії. Спілкування з персоналом відбулося в режимі дискусії і надання методичних порад. У відвідувачів обласної установи виникло чимало запитань, пов’язаних зі станом забезпечення клієнтів препаратами замісної терапії.

    Робочий візит до Вінниччини завершився в Департаменті жвавим обговоренням результатів виїзної роботи, що пройшло в форматі круглого столу. Делегати відзначили, що були приємно вражені налагодженістю роботи, відпрацьованим алгоритмом співпраці профільних установ інших відомств та громадських організацій щодо ведення хворих на туберкульоз та ВІЛ/СНІД. Учасники зібрання обмінялися думками щодо вдосконалення механізмів ефективності дій медичної галузі регіону.

    На завершення круглого столу начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я Ольга Задорожна подякувала за слушні поради, особливо щодо діяльності первинної ланки та взаємодії всіх рівнів надання медичної допомоги з питань первинної профілактики, ранньої діагностики та максимального охоплення лікуванням профільних хворих.