Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Скажіть НІ ! тисячам дитячих сумішей – годуйте грудьми!
Proper attachment to the breast

     Щороку у світі відзначається Міжнародний тиждень підтримки грудного вигодовування. Він проводиться у 40-й тиждень року, що символізує 40 тижнів вагітності жінки до народження дитини.

    Цьогорічна літня акція «Тиждень підтримки грудного вигодовування» розпочалася  з 1-го серпня та триває тиждень. Дата проведення «Тижня...» обрана невипадково. Цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

    Інформаційно-просвітницька кампанія проходить під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми і право дитини харчуватися материнським молоком.

    Всесвітня акція «Тижня підтримки грудного вигодовування» була задумана як один із стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення і відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати малюків грудьми.

    На жаль не всі жінки знають про неоціненну роль саме природного способу вигодовування малюка як для дитини, так і для матері. Тому вкрай важливою є роз’яснювальна робота серед вагітних жінок, матерів-годувальниць й інших членів їх родин щодо поширення інформації про користь і необхідність природного вигодовування.

    З питань заохочення жінок до годування грудьми та алгоритму дій для збереження лактації у матерів-годувальниць у області розгорнуто широку роз’яснювальну роботу разом з органами народної освіти, фізичної культури і спорту, молодіжними та неурядовими організаціями.

    З питань організації пропагандистської кампанії серед жителів прикріплених територій для медичних працівників ЛПЗ проводяться семінари, конференції та окремі заняття щодо форм і методів пропагандистської діяльності, рекомендованої аудиторії та ін.

 

    У сучасних батьків є різні думки стосовно годування груддю, але не траба забувати, що дослідження показують – найкращий спосіб вигодовування дітей – це початок грудного вигодовування протягом першої півгодини життя, виключно грудне вигодовування до шести місяців та продовження грудного вигодовування до двох років і більше.

    Грудне вигодовування має позитивні коротко- та довготривалі наслідки для здоров'я дітей та матерів. Зокрема, воно сприяє зниженню дитячої смертності та покращенню здоров’я матерів. Грудне годування зменшує ймовірність виникнення у дитини алергії у 7 разів(!), а раку грудей у дівчаток – на 25%. Окрім того, мами, що годують грудьми на 17% рідше хворіють сердечними приступами та на 10% рідше – раком грудей.

 

Не забувайте: Годування грудьми – продуманий до дрібниць пиродний проце, корисний і мамі, і малюкові!

 

 

 

                                           03.07.2016                                                                              Прес-служба ДОЗ ОДА