Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
28 липня світ відзначав Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами
Dscn8442

    Вперше цей день був проведений у 2008 році за ініціативою Міжнародного альянсу з боротьби з гепатитом. У 2011 році Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) внесла цю дату до свого календаря, таким чином Всесвітній день боротьби з гепатитом (World Hepatitis Day) отримав офіційний статус і відзначається щороку 28 липня.

    30 липня, на  Європейській площі, за участі Вінницького обласного Центру здоров’я, обласного Центру  профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІДом та ГО «Інститут Соціального розвитку»,  відбулась щорічна Всеукраїнська акція приурочена Всесвітньому дню боротьби з вірусними гепатитами.

   У рамках акції усі бажаючі мали змогу отримати довідкову літературу та пройти безкоштовний експрес-тест на виявлення гепатиту С, результати якого можна було дізнатися за кілька хвилин.

    Як виявилось, чимало вінничан проходили подібні тести раніше, а отже, переймаються своїм здоров’ям та здоров’ям своїх близьких, про що свідчила й виявлена ініціатива подружніх пар та батьків із своїми дітьми дізнатися чи є у них гепатит С.   

 

    Хронічні вірусні гепатити (ХВГ) нині є серйозною проблемою сучасної медицини. Серед ХВГ найбільш небезпечними є гепатити з гемоконтактним механізмом передачі – гепатит С та гепатит В.

    За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я у світі близько 180 млн. людей страждають на хронічний гепатит С. 350 тис. щороку вмирають в результаті ускладнень, спровокованих цією хворобою. Хронічним гепатитом В страждають у світі близько 400 млн. людей. Щорічно від 500 до 700 тис людей помирають від цієї інфекції.

    Рівень захворюваності постійно зростає і до 2020 року, за даними експертів, збільшиться вдвічі. Зараз загальна чисельність інфікованих гепатитом у 14-15 разів перевищує кількість ВІЛ-інфікованих, що становить 40 млн. хворих.

    За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків первинного раку печінки спровоковано гепатитами В і С.

    Вважається, що в Україні інфіковано близько 5% людей серед осіб старше 15 років, але реальна цифра набагато більша, оскільки є проблеми з реєстрацією (скринінгом) захворювань на хронічні вірусні гепатити. Проведені в деяких регіонах локальні дослідження виявили інфікованість населення ВГ С до 10-12%, за даними Державної санітарно-епідеміологічної служби України в різних групах населення показник інфікованості складає від 1,5% до 65% (найвищий – 40% серед наркозалежних).

    За даними Центру медичної статистики МОЗ України, в Україні поширеність на хронічний вірусний гепатит серед всього населення складає 356 907 осіб (782,7 на 100 тис. відповідного населення), захворюваність 28 949 (63,5 на 100 тис. відповідного населення), у тому числі у дітей поширеність складає 1999 осіб (0,25 на 1000 відповідного населення), захворюваність 299 (0,04 на 1000 відповідного населення). Україна – лідер в Європі по розповсюдженню гепатиту С, великою проблемою є висока вартість діагностики та лікування соціально-небезпечного захворювання.

Захиститися від гепатиту можна!

По-перше:

- уникайте прямих контактів з чужою кров’ю;

- дотримуйтесь заходів індивідуальної профілактики: користуйтесь тільки власними предметами особистої гігієни (бритви, зубні щітки, кусачки тощо) та посудом (це важливо для захисту від вірусів А і Е);

- практикуйте тільки безпечний секс: кожен статевий акт, незалежно від його виду (оральний, вагінальний, анальний), повинен бути захищений презервативом;

- дотримуйтесь цілісності та чистоти шкірних покривів і слизових оболонок. При порізах, подряпинах, випадкових уколах та інших пошкодженнях з появою крові слід негайно провести санітарну обробку рани антисептиком та тримати рану у закритому стані (скористатися пов’язкою чи пластирем);

- будьте обережними при виконанні різних маніпуляцій (медичних, гігієнічних) (це допоможе вберегтися від вірусів В і С);

- остерігайтеся звертатися до підпільних майстрів тату чи пірсингу.

По-друге, варто зробити щеплення. Як правило, вакцина надійно захищає людину від зараження вірусами А і В.

    Натомість від гепатиту С вакцини немає!

   Правильне розуміння проблеми і настороженість - гарант захисту не тільки вашого здоров'я, але й здоров'я і безпеки ваших близьких.

 

 

 

                                                          01.08.2016                                                Прес-служба ДОЗ ОДА