Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
«Немирівський екстрим 2016»
Img 6336

    Немає нічого важливішого за людське життя. У цьому, як ніхто інший, переконані працівники швидкої медичної допомоги (ШМД). Вони кожного дня вступають у боротьбу за цей найцінніший дар. Та навіть для таких подвигів потрібні неабиякі навички, холодний розум, витримка, міцні нерви та уміння миттєво приймати найскладніші рішення. Адже кожна втрачена секунда – втрачений шанс на життя.

    Свої найкращі професійні навики демонстрували працівники швидкої допомоги під час обласного конкурсу бригад ШМД «Немирівський екстрим – 2016».

    У змаганнях, які проводилися на теренах області вперше, взяли участь бригади із різних куточків Вінниччини: Гайсинського, Немирівського, Жмеринського, Бершадського, Могилів-Подільського, Хмільницького районів та м. Вінниці. 

    На учасників очікували два дні справжнього екстриму, безліч завдань різної складності.  Умови,  в яких працювали команди, були максимально-наближені до реальних.

    Розпочався дводенний конкурс із теоретичної частини – науково-практичної конференції, під час якої учасники знайомилися з алгоритмом надання екстреної медичної допомоги, вітчизняним та закордонним досвідом надання догоспітальної допомоги. Згодом усі охочі отримали змогу взяти участь у майстер-класі: «Надання екстреної медичної допомоги на догоспітальному етапі».

    Теоретичні навички учасники закріплювали другого дня на практиці. Бригади надавали допомогу постраждалим від пожеж, побутових травм, ДТП, виконували серцево-легеневу реанімацію, зупиняли кровотечі різної складності.

    - Важливість конкурсу полягає в тому, що команди відшліфовують свої знання, покращують навички, виправляють помилки та вчаться їх не робити. На мою думку, краще помилятись і вчитись під час змагань, аніж під час реальної надзвичайної ситуації, - розповів Станіслав Скоробогач – заступник головного лікаря з медичної частини Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф (ВОЦЕМДМК).

    Змагання «швидких» були цікаві як для самих учасників, так і для  пересічних глядачів, чимало з яких спостерігали за дійством.

    Переможців визначали за сумою балів, яку учасники отримали в ході виконання конкурсних завдань.

    Трійка лідерів визначилася не одразу, адже кожна з команд працювала злагоджено, винахідливо та на максимальних швидкостях.  Тож, за результатами конкурсу -  «бронзу» виборола бригада зі Жмеринського району, срібні нагороди розділили Гайсинська та Немирівська бригади ШМД. Чемпіонами  змагань «Немирівський екстирим 2016»  стала Вінницька команда швидкої допомоги.

    Організатори сподіваються, що подібні змагання стануть доброю традицією і наступного року будуть масштабнішими, а кількість учасників суттєво збільшиться.

    Але нині,  як кажуть організатори заходу і самі учасники - насправді перемогла дружба.

 

04.07.2016                   Прес-служба ДОЗ ОДА