Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Волонтери-медики за мир та реформи!
Img 5799

    Напередодні Дня медичного працівника, у Вінницькому національному медичному університеті імені М.І. Пирогова відбувся Всеукраїнський форум «Медики-волонтери за мир та реформи». У форумі взяли участь близько 300 медиків-волонтерів Майдану, АТО з Києва, Харкова,  Львова, Одеси та Вінниці.

    Основна мета форуму – об’єднатись заради майбутнього України та збереження людського життя.

    У виступах учасників звучали заклики зкоординувати  зусилля задля вирішення питання законодавчих «прогалин» у визначенні статусу медиків-волонтерів в умовах АТО, можливостей соціальних гарантій з боку держави, а також впровадження у вітчизняне законодавство норм «медичного нейтралітету».

    Цей термін означає  соціальну домовленість, яка зобов’язує суспільство захищати медичних працівників в мирний час та  в умовах збройних конфліктів, а медичний персонал – надавати медичну допомогу всім, хто її потребує, незалежно від віросповідан­ня, раси, етнічного поход­ження, політичних уподобань. 

   -Лікарі повинні мати можливість піклуватися про всіх хворих без їх дискримінації за жодною з ознак, дотримуючись положень Женевських конвенцій та Міжнародної присяги лікаря, - наголосив  Олександр Гачаєв -  заступник начальника першого добровільного мобільного шпиталю ім. М. Пирогова, учасник форуму.

   У рамках форуму було відзначено медиків-волонтерів за вагомий вклад в боротьбу за незалежність України. Вони також отримали дипломи за мужність, патріотизм, громадянську активність та самовіддане милосердя, проявлені під час «Революції Гідності» від керівника Укрпошти Ігоря Ткачука. Укрпошта, презентувала  поштову марку за проектом «Власна марка» та конверти, присвячені добровільним корпусам медиків-волонтерів, які працюють в зоні АТО. Приєдналась до презентації Людмила Станіславенко - депутат Вінницької обласної ради.

   До участі у форумі долучився Високопреосвященний Михаїл, архієпископ Вінницький і Брацлавський, який нагородив посмертно медиків, що загинули, виконуючи свій обов’язок в зоні АТО: Станіслава Менюка та Сергія Кацабіна медаллю «За жертовність та любов до України».  

   -Участь волонтерів-медиків у порятунку життя наших військових, які відстоюють незалежність нашої України, неоціненна. Ви, часом ризикуючи власним життям, надавали першу допомогу в зоні бойових дій та врятували тисячі наших земляків. Для кожного з нас єдине бажання, щоб в Україні настав мир. І наші воїни, волонтери, медики своїми вчинками роблять все можливе для цього, – сказала Людмила Станіславенко, звертаючись до учасників форуму.

Депутат подякувала волонтерам-медикам за їх подвиги та саможертовність, а також висловила впевненість, що лише спільними зусиллями можна вибороти мир для нашої держави.

 

 13.06.2016                    Прес-служба ДОЗ ОДА