Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
«Розвиток системи громадського здоров'я в Україні»
100320161822 01

 

       У Києві відбувся круглий стіл «Розвиток системи громадського здоров'я в Україні», за участю заступника Міністра охорони здоров’я Ігоря Перегінця, народних депутатів України, представників громадськості.

       Реформа системи громадського здоров’я передбачена зобов’язаннями, які взяла на себе Україна. Зокрема, про це йдеться у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України та Стратегії сталого розвитку «Україна—2020», також у Плані заходів з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії та їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014-2017 роки.

       Заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Перегінець представив бачення Міністерства щодо реформи системи громадського здоров’я в Україні та презентував проект Концепції реформи громадського здоров’я, розроблений робочою групою за участі представників міжнародних організацій (ЄК, ВООЗ, CDC, DTRA), національних експертів, науковців, у тому числі представників Національної академії медичних наук України.

       «Громадське здоров’я поєднує всі організовані заходи, які стосуються профілактики захворювань, збереження і зміцнення здоров’я людей та заходи, що безпосередньо продовжують тривалість життя населення. В свою чергу, функції громадського здоров’я – це створення умов, коли громадяни можуть і хочуть бути здоровими, це стосується популяризації, пропаганди і втілення ідей здорового способу життя серед визначених груп населення, а не фокусування на окремих пацієнтах або захворюваннях», - зазначив під час виступу Ігор Перегінець.

       Серед ключових проблем громадського здоров’я в Україні фахівці виокремлюють ВІЛ/СНІД (перше місце в Європі), туберкульоз (в трійці світових лідерів з МРТБ), високу смертність від неінфекційних захворювань, антибіотикорезистентність, внутрішньолікарняні інфекції та критичний рівень охоплення щепленнями населення. «Водночас, нинішній підхід до проблем громадського здоров’я характеризується виключно утриманням закладів та інституцій, а також фінансуванням загальнодержавних програм закупівель, а профілактика захворювань залишається поза увагою», - зауважив Ігор Перегінець.

       У 2015 році були здійснені перші кроки в напрямку реформування системи громадського здоров’я, зокрема було ухвалено рішення щодо повернення функцій епіднагляду (неінспекційних функцій) до Міністерства охорони здоров’я, завершилася підготовка до створення Центру громадського здоров`я, куди будуть приєднані лабораторні центри Держсанепідслужби. Також Україна відновила співпрацю з США щодо програми з питань біобезпеки і розпочала підготовку до впровадження електронної системи епіднагляду, а Європейська Комісія та а Європейський центр контролю за захворюваннями провели оцінку у сфері безпеки крові.

       У ході засідання тематичного круглого столу неодноразово було підкреслено необхідність вдосконалення законодавчої бази та розроблення проекту Закону України про громадське здоров'я. З Концепцією розвитку системи громадського здоров`я можна ознайомитися з презентації.

 

 

 

28.04.2016                                                                                                                      Прес-служба ДОЗ ОДА за матеріалами МОЗ України