Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
30-ті роковини катастрофи на ЧАЕС відзначили у ВОСКДРНЗ
3

       До роковин катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції залишається тиждень. Чи пам’ятають люди цю трагедію? Ця техногенна катастрофа залишила великі відбитки по всій планеті, у пам’яті та здоров’ї близько двох мільйонів українців.

       20 квітня у Вінницькому спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення вшановували пам’ять та обговорювали проблеми людей постраждалих від ЧАЕС. Адже, саме 2016 рік президент своїм Указом оголосив роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи.

       В рамках 30-ї річниці Чорнобильської трагедії відбулася XXIII науково-практична конференція на тему: «Чорнобиль – біль України. Медико-соціальні аспекти – підсумки 30-річних досліджень».

       Відкрила конференцію Надія Марусяк, заступник директора ДОЗ ОДА. У своєму вступному слові Надія Дмитрівна наголосила, що аварія на Чорнобильській атомній станції – це катастрофа планетарного масштабу. Час швидко минає, а наслідки лише зростають. На січень 2016 року більше 2 мільйонів осіб отримали статус «постраждалих від ЧАЕС». Майже дев’ять з десяти, що мають цей статус пройшли курс амбулаторного та стаціонарного лікування. Та це не забезпечило хороших показників. Медичні працівники лікують вже результати тридцятирічного періоду, які втілились в хвороби серцево-судинної системи, органів дихання, травлення, злоякісні захворювання та іншу патологію. 

       У межах конференції обговорювалися теми надання медичної допомоги постраждалому населенню, радіаційної ситуації на Вінниччині після тридцятирічного періоду, соціального захисту постраждалих

       Заслужений  лікар України, головний лікар обласного клінічного диспансеру радіаційного захисту населення к.м.н. Василь Даценко висловив власні міркування з приводу втілення інноваційних сучасних технологій в процес обстеження, лікування та реабілітації, проблем та перспектив розвитку надання медичної допомоги постраждалим контингентам.

       Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували пам’ять загиблих.

       У ці важкі дні, ми повинні шанувати їх подвиг, мужність та гідність.

 

20.04.2016 р.                                  Прес-служба ДОЗ ОДА