Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Всесвітній день здоров’я
2

       За даними Всесвітньої організації злоров’я (ВООЗ) 422 мілліони дорослих страждають діабетом, переважно у країнах, що розвиваються. Таким чином, з 1980 року кількість хворих на діабет виросла майже у 4 рази.

      Два дні поспіль, у Вінниці, обласний Центр здоров’я з обласним клінічним ендокринологічним диспансером (ВОКЕД) спільно, проводив масштабні акції під назвою  «Переможемо діабет».

       6 квітня заходи, за участі волонтерів, проводилися у сквері Козицького, а 7 квітня медики розпочали свою роботу на території ТРЦ «МагіГранд».

       Усі бажаючі мали змогу безкоштовно перевірити кров на «цукор», виміряти тиск та отримати кваліфіковані поради від лікарів. Також, завдяки активній роботі випускників «Школи волонтерства» – студентів Вінницького національного медичного університету та медичного коледжу, було роздано спеціалізовану літературу, яка ближче ознайомить громадськість не тільки із проблемою цукрового діабету, а також профілактикою інших захворювань та аспектами здорового способу житя.

-        Діабет – хвороба старшого покоління, – можна було почути раніше. Але за останні роки недуга не лише прогресувала, але й помолодшала. Тому, недивним було і те, що  бажаючими впевнитись у своєму здоров’ї були зовсім молоді люди.

         Цукровий діабет не виліковується повністю. Та його можна взяти під контроль і прожити довге повноцінне життя. Недаремно, деякі хворі та медики говорять, що це не хвороба, а  спосіб життя.

Зазначимо: основними ознаками цукрового діабету є:

-посилення спраги;

- збільшення осмотичного тиску крові;

- невгамовний постійний голод. Цей симптом викликається порушенням обміну речовин, а точніше нездатністю клітин поглинати, а також переробляти глюкозу без інсуліну.  При чому, людина багато їсть, але у вазі не додає;

- загальна слабкість, відчуття фізичної і психічної втоми, непояснюване звичайними причинами;

- біль у серці;

- погіршення зору, нечіткість, труднощі при читанні та інше.

      Особливу увагу потрібно звертати на дітей, адже кількість хворих, серед дитячого населення, досить велика. У них ознаки цукрового діабету можуть бути наступними:

- надмірна потреба в солодкому (внаслідок того, що клітини організму стали гірше засвоювати цукор);

- дитині важко витримувати тривалі перерви в проміжках між їжею;

- після прийому їжі через півтори-дві години характерна поява слабкості.

       Це не увесь список можливих симптомів, але наявність їх є першим сигналом звернутися до лікаря та впевнитись у тому, що все впорядку.

      Зараз існують спеціальні дослідження, які дозволяють прогнозувати ймовірність захворіти на ЦД. А отже, можна побудувати цілком реальний прогноз на майбутнє.

    Крім того,  грамотними профілактичними заходами, спрямованими на дотримання здорового способу життя (правильне харчування, помірне фізичне навантаження, повноцінний відпочинок) ми можемо значною мірою попередити його виникнення.

         Отож пам’ятайте – Ваше здоров’я у Ваших руках!

 

07.04.2016                                                                                                                                                                  Прес-служба ДОЗ ОДА