Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вчасно попереджуємо діабет – перемагаємо хворобу разом!
5

     Щорічно 7 квітня увесь світ відзначає Всесвітній день здоров’я в ознаменування створення Всесвітньої організації охорони здоров’я. Мета якого – закликати людей берегти своє здоров’я, вчасно попереджувати хвороби і, попри все, не забувати, що медичні працівники завжди готові надавати медичну допомогу.

      Цього року в центрі уваги тема цукрового діабету, адже епідемія діабету нестримно зростає у країнах з середнім і низьким рівнем доходу.

      З метою попередити діабет та закликати людей до збереження здоров’я, біля міської вежі, Вінницький обласний клінічний ендокринологічний диспансер (ВОКЕД) спільно з обласним Центром здоров’я, організували масштабну акцію: «Переможемо діабет».

– На сьогоднішній день, подібні акції повинні проводитись частіше. Для того щоб закликати людей вчасно звертати увагу на проблеми зі здоров’ям. Адже, лікувати діабет потрібно, але більш результативним буде попередження цієї хвороби, – повідомив головний лікар ВОКЕД, Пилип Прудиус.

      Різноманітна програма акції зацікавила багатьох людей, вони активно долучалися до дійства, вимірювали тиск та здавали кров на перевірку рівня цукру. Працівники Центру здоров’я розповсюджували інформаційно-просвітницьку літературу, консультували відвідувачів акції та надавали необхідну допомогу. Активну позицію серед медичних спеціалістів зайняли випускники «Школи волонтерства» – студенти Вінницького медичного університету та медичного коледжу. Заклики вести здоровий спосіб життя, попереджати діабет та ідея єднання синіх кульок, як символу здоров’я, втілилась у флешмобі від волонтерів.

–       Ми надіємось, що сьогоднішній день стане одним із головних днів в житті людини. Здоров’я не повинно ставати другорядним фактором. Сьогоднішня акція привернула увагу усіх людей, незалежно від віку, статі та національності (бо долучалися до дійства навіть іноземці), – Тамара Васильчук, головний лікар обласного Центру здоров’я.

    Слід пам’ятати, що значну частину випадків захворювання на цукровий діабет можна попередити шляхом правильного харчування, підтримки маси тіла, регулярними фізичними навантаженнями.

        Діабет – хвороба, що лікується, тому не потрібно забувати про правильне лікування та обмеження при захворюванні.

      Пам’ятайте: попереджений – значить озброєний! Попереджаємо хворобу разом і долучаємось до відзначення Всесвітнього дня здоров’я.