Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
МОЗ затверджено перехід на бівалентну живу оральну вакцину від поліомієліту
Polio 308dfi038jwjwnlwnw71my

Наказом МОЗ України № 237 від 24.03.2016 «Про деякі питання застосування вакцини для профілактики поліомієліту» затверджено План заходів щодо переходу з використання трьохвалентної на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту в Україні.

       Згідно з документом План заходів включає пункт щодо вилучення трьохвалентної оральної поліомієлітної вакцини, де, зокрема, зазначено, що живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту (т ОПВ) слід припинити використовувати та вилучити з холодового ланцюга у підпорядкованих закладах охорони здоров’я, термін виконання – 18.04.2016. Утилізація всієї кількості цієї вакцини має відбутися до 13.05.2016.

         Другим пунктом Плану заходів є забезпечення переходу на біваленту оральну поліомієлітну вакцину, що включає такі підпункти:

збір потреби регіонів у бівалентній живій оральній вакцині для профілактики поліомієліту (б ОПВ) на 2016 рік, відповідно до Календаря профілактичних щеплень;

надання потреби у б ОПВ на 2016 рік до ЮНІСЕФ;

завершення процедури державної реєстрації вакцини б ОПВ та проведення контролю відповідності показникам якості;

проведення тематичних семінарів щодо переходу з використання трьохвалентної на бівалентну живу оральну вакцину для профілактики поліомієліту в Україні.

         Зазначимо: Всесвітня організація охорони здоров'я вважає, що нова вакцина від поліомієліту зможе знищити цю хворобу на всій земній кулі. Винищенню підлягають два «диких» штами цієї хвороби.

       Розроблена оральна бівалентна вакцина від штамів першого і другого типів створює в організмі більш потужну імунну реакцію на хворобу, ніж колишні трьохвалені вакцини від поліомієліту першого, другого і третього типів. Про це було заявлено в штаб-квартирі ВООЗ (Швейцарія).

        Доктор Роланд Саттер з департаменту по знищенню поліомієліту ВООЗ в Женеві разом з колегами покладає великі надії на цю вакцину. Він зазначав, що поліомієліт може бути повністю стертий з лиця землі.

      Від початку створення вакцини, вибіркові клінічні випробування проходили в Індії (у цій країні хвороби вже не фіксується), показали, що подвійні дози бівалентної вакцини проти поліовірусу 1 і 3 створюють імунітет на рівні 90% і 84% відповідно.

      Нова бівалентна вакцина націлена на «остаточне знищення останніх диких штамів поліомієліту», – говориться в дослідженні доктора Саттер, результати якого були опубліковані в авторитетному науковому журналі The Lancet.

     Нагадаємо, що у 2012 році Всесвітня організація охорони здоров’я, керуючий орган ВОЗ і Глобальної ініціативи по ліквідації поліомієліту, затвердила план проведння заключної фази боротьби з поліо, оголосивши завершення ліквідації поліомієліту програмою надзвичайної важливості для світової здоровоохоронної системи, закликавши країни до забезпечення її фінансування.

 

 

   05.04.2016                                                   Прес-служба ДОЗ ОДА   за даними прес-служби МОЗ України  та матеріалами ВООЗ