Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86

Вінницький обласний Центр здоров’я

Інформаційно-методичний лист

 

Про підготовку та проведення заходів серед населення

до Всесвітнього дня психічного здоров’я – 2016

(для медичних працівників

всіх рівнів надання медичної допомоги)

 

    Всесвітній день психічного здоров’я встановлений з ініціативи Всесвітньої федерації психічного здоров’я за підтримки ВООЗ, і відзначається з 1992 року.

   Девіз Дня психічного здоров’я 2016 року – Перша психологічна допомога.

    За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, на планеті сьогодні живе більше 450 мільйонів людей, що страждають психічними захворюваннями. Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні і економічні катаклізми, а передвісниками захворювань є стреси.

     Сучасне життя саме по собі сприяє стрессам. Зміни в політичному житті, економіці, напруженість на роботі, конфлікти і особисті переживання починають сприйматися як звичайний атрибут сьогодення. Це призводить до накопичення психічної напруги, наближає до депресії і глибших психічних порушень.  Стреси стали складовою життя сучасної людини. Люди борються з наслідками, не замислюючись про те, що треба попереджати емоційну напруженість, а не чекати негативної дії на здоров’я.

     Першочерговою метою Всесвітнього дня психічного здоров’я є сприяння скороченню розладів, з приводу яких не проводиться ніякого лікування або воно проводиться запізно і явно недостатньо.

     Враховуючи актуальність даного питання пропонуємо розгорнути активну інформаційно-профілактичну роботу спільно

  • з органами державної влади,
  • народної освіти, культури,
  • молодіжними,
  • неурядовими організаціями.

     Для медичних працівників лікувально-профілактичних закладів доцільно провести семінари, конференції чи окремі заняття з питань підготовки і проведення пропагандистської кампанії серед пацієнтів і жителів прикріплених територій, форм і методів комунікаційної діяльності.

    Пропонуємо організувати публікації в друкованих ЗМІ – газетах, журналах, виступи лікарів по місцевому радіо, телебаченню з питань збереження та поліпшення психічного здоров’я.

    Розповісти про необхідність відповідального ставлення, як до власного психічного здоров’я, так і необхідності дбайливого відношення до емоційного фону оточуючих, можна під час проведення групових бесід, лекцій, тематичних зустрічей, вечорів запитань і відповідей, впродовж яких рекомендуємо роздавати популярну літературу.

     Відповідну тему можна відобразити в санітарних бюлетенях, інформаційних куточках, виставках літератури тощо.

    По завершенні акції рекомендуємо проаналізувати результати проведеної інформаційно-комунікаційної роботи серед населення з метою удосконалення діяльності профілактичного спрямування в цілому та з питань попередження психічних захворювань, а також прийняття управлінських рішень.

 

 
  Картинки по запросу картинка по здоровью психики

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця

2016