Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86

 

Виконуйте прості правила, які не долають грип чи ГРВІ, але допомагають запобігти захворюванню. Більшість з них ми знаємо, але, на жаль, не виконуємо. Тому, напередодні спалаху захворюваності, варто їх згадати, запам’ятати і виконувати.
Мийте руки. 
Лікарі кажуть, якби люди мили руки хоча б після транспорту, хворих на грип та ГРВІ було б менше. Під час поїздок ніколи не торкайтеся руками обличчя – вірус може потрапити до організму через слизові оболонки. Прийшовши додому, одразу, без обіймань, рукостискань із родиною чи друзями, йдіть мити руки. Тільки робити це треба ретельно, так, як це роблять хірурги. Вони миють всю долоню, потім кожен палець окремо. Не пожалкуйте 2 хвилин на знищення занесених вірусів.
Дистанція. 
Геть уникнути скупчення людей – не можливо. Але, якщо ви у натовпі бачите, що хтось чхає чи постійно шморгає – відійдіть. Якщо не можете –хоча б відверніться. До речі, і самі, якщо чхаєте, затуляйте рота і носа. Лише не руками, а ліктем. Адже якщо ви чхнете у руки, то потім одразу ж ці віруси рознесете на інші поверхні, до яких будете торкатися.
Одягайте рукавиці, беріть з собою антисептик та вологі серветки.
Це не лише захистить ваші руки від холоду, а й перешкодить потраплянню на руки багатьох інфекцій та бактерій, які ми отримуємо, торкаючись руками. Адже щодня наші руки беруться за безліч предметів, які є розсадниками хвороб. Це – всілякі ручки, поручні, продукти, одяг та інше. Антисептик, чи, хоча б, вологі серветки, частково знищать негативну мікрофлору, яку ви принесли після вулиці на ваших руках.
Дотримання правильної температури та вологості в приміщенні.
Ми знаємо, що якщо сидіти весь день у прохолодному, та ще й вогкому приміщенні, то під кінець дня відчуваєш, ніби ти не можеш зігрітися. Тепле приміщення, яке нагрівається обігрівачами та кондиціонерами – теж не найкращий вибір, адже сухе повітря пересушує слизові оболонки. Оптимальна температура в приміщенні – до 22 градусів із вологістю 40-70.
Не маєте зволожувача – користуйтеся дідівським методом: ставте на батареї чашки чи миски з водою. Вода випаровуватиметься і зволожуватиме повітря. Можна також додати туди декілька крапель ефірної олії. Але це має бути справжня, якісна олія, а не жирна основа з запахом. Взимку краще обирати олії лимону, ялиці, чайного дерева, евкаліпту, сосни. 
Використовуйте традиційні та народні засоби для підняття імунітету.
Фітотерапевт радить методи, перевірені роками. Наприклад, антисептик для рук не обов’язково купувати – його можна створити самим. Для цього варто взяти евкаліптову чи м’ятну олію, розвести декілька крапель у 200 мл води і збризкувати ним руки. Звичайне мило дуже сушить шкіру, а цей антисептик буде дезінфікувати і зволожувати. 
Для профілактики можуть бути відвари із гілочок малини, липи, верби. У них багато вітаміну С. Або імбирний чай. Якщо є біль у горлі – допоможе відвар шавлії звичайної. 1-2 ст. ложки на 200 мл водички. При нежиті, риніті можна закапувати в ніс сік каланхое чи алое. З бронхітами та трахеїтами допоможе боротися відвар алтеї лікарської 2 ст л на 200 мл води відварити або настояти. Приймати по 1-2 ст. л після їжі. Але, кожен чай, відвар чи настоянка – це не просто вода, а, перш за все, ліки. А будь-який збір чи навіть чай треба вживати лише під контролем лікаря.
Оксолінова мазь, насправді, не врятує вас від вірусу. Віруси потрапляють у організм не лише через ніс, а й інші слизові оболонки: рот, очі та через шкіру. Тому оксолінова мазь допоможе лише від пересихання носа. Також не повністю ефективними є промивання носа на глотки сольовими розчинами. Насправді – це також лише засіб профілактики пересихання носа у сухому приміщенні. Нічого, окрім змивання корисної мікрофлори та неприємних відчуттів, таке промивання не приносить. І, тим паче, воно не вимиває мікроби, як багато хто думає.
А ще – одягайтеся по погоді, висипайтеся і, хоча б намагайтеся, не нервувати. Так ми допомагаємо своєму організму бути у бойовій готовності під час зустрічі з вірусами і перемогти їх.

Вінницький обласний Центр здоров’я