Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86

В і н н и ц ь к и й о б л а с н и й Ц е н т р з д о р о в ’ я
І н ф о р м а ц і й н о - м е т о д и ч н и й л и с т


Про підготовку та проведення заходів серед населення
до Всесвітнього дня зору – 2016

(для медичних працівників
всіх рівнів надання медичної допомоги)

 

Всесвітній день зору (World Sight Day) відзначається у другий четвер жовтня за ініціативою Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). Ця дата відзначена в календарі для залучення глобальної уваги до проблем сліпоти, порушення зору і реабілітації людей з очними хворобами. Цей день є, також, основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти «Бачення 2020: право на зір», створеної ВООЗ та Міжнародним агентством з профілактики сліпоти.

Сліпота — це нездатність бачити. Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей. У світі все ширше  зустрічається сліпота, що розвивається з віком, а також сліпота, що викликається неконтрольованим діабетом.

За даними Міжнародного агентства з профілактики сліпоти, приблизно 284 мільйона чоловік мають проблеми із зором, з них 39 мільйонів не бачать зовсім. Хвороби очей вражають більше 19 мільйонів дітей. Близько 80% випадків сліпоти можна було б уникнути в разі своєчасного лікування.

У рамках Всесвітнього дня зору проводяться просвітницькі та профілактичні заходи, спрямовані на попередження хвороб очей.

Актуальність проблем із очними хворобами спонукає медичну спільноту разом з органами державної влади, народної освіти, культури, молодіжними та неурядовими організаціями розгорнути інформаційн-комунікаційну діяльність серед населення з питань збереження зору.

Для медичних працівників лікувально-профілактичних закладів доцільно провести семінари, конференції чи окремі заняття з питань підготовки і проведення відповідних просвітницьких заходів. Важливу інформацію щодо збереження здоров’я очей пропонуємо висвітлити в засобах масової інформації, під час проведення групових заходів – тематичних зустрічей, лекцій, бесід, вечорів запитань і відповідей. Відповідну тему можна відобразити:

 в санітарних бюлетенях,
 інформаційних куточках,
 виставках літератури тощо.

По завершенні акції рекомендуємо проаналізувати результати проведеної інформаційно-комунікаційної роботи серед населення з метою удосконалення діяльності профілактичного спрямування в цілому та з питань попередження захворювань органу зору, а також прийняття управлінських рішень.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Вінниця
2016