Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Головні лікарі "вторинки" взяли учать в обговоренні медреформи
Img 7089

Головні лікарі обласних та міських медичних установ вторинного і третинного рівня взяли учать в обговоренні процесів, що відбуватимуться у закладах охорони здоров’я починаючи з наступного року.
Ініціатором обговорення виступив обласний департамент охорони здоров’я. Зібрання відбувалось під головуванням директора департаменту Людмили Грабович.

Під час засідання мова йшла про перетворення закладів в комунальні некомерційні підприємства, про послуги, які надаватимуть ці заклади та про роль Національної служби здоров’я України у фінансуванні медустанов.
За словами Людмили Грабович, починаючи з липня наступного року заклади фінансуватимуться лише через НСЗУ. З початку наступного року заплановано впровадження нових електронних інструментів для лікарів:

-Це означає, що з початку року у лікарнях з’явиться електронний рецепт, електронна картка пацієнта, а з липня 2019 року стартує впровадження електронного лікарняного листа та  електронне направлення на консультацію. Додам, що паперові носії залишатимуться у дії, - наголосила очільниця департаменту.

Фахівці підкреслили, що НСЗУ фінансуватиме лише ті заклади вторинного рівня, які виконають основні вимоги служби, а це: забезпечення кадрами, наявність відповідного діагностичного обладнання, згідно з табелем оснащення, виконання протоколів, наявність комп’ютерів у кожного лікаря та медичних інформаційних систем у закладі.

Також Національна служба здоров’я має у своєму складі підрозділ, який моніторить виконання їхніх вимог закладами.

Варто додати, що з 10 жовтня 2018 року запрацює гаряча лінія Національної служби здоров’я України. Кожен громадянин має право звертатися за телефоном 16-77 та отримати консультацію фахівця служби.

Підбиваючи підсумки Людмила Грабович наголосила, що до початку 2019 року усі заклади «вторинки» повинні перетворитися в комунальні некомерційні підприємства, бути забезпеченими відповідною технікою та медичними інформаційними системами, а кожен лікар повинен бути сертифікованим і мати автоматизоване робоче місце.