Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Змагання з екстреної допомоги
Fb img 1507094678595

  Щороку «Територіальне медичне об’єднання «Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» проводить навчання для підвищення кваліфікації молодших працівників з медичною освітою – фельдшерів, медсестер, які працюють на швидкій допомозі. Фахівці закладу читають лекції та проводять практичні заняття. Існує декілька напрямків навчання домедичної допомоги: серцево-легенева реанімація, опіки, впровадження нових методик в систему екстреної медичної допомоги, отруєння, травматологія. Останнім часом найбільшої популярності набула симуляційна медицина. Для перевірки знань медикам екстренної допомоги моделюють певну ситуацію, яка може реально статися на виклику. Для цього використовуються манекени та статисти (бажаючі).

       Зазвичай такі заходи організовують у районах, де проводиться навчання з цивільного захисту. До них долучається і екстрена медична служба району. Медики Томашполя, Оратова, Липовця, Могилів-Подільського, Хмільника вже пройшли навчання. А внутрішня атестація проводилась по всіх районах.

     «Ми хочемо вчити перехожих людей надавати домедичну допомогу. Хочемо аби диспечер, який приймає виклик, надавав людині вказівки дій, які необхідно зробити до приїзду швидкої.» — зазначає заступник головного лікаря з медичної частини Вінницького обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф С.М.Скоробогач

   Гарні результати показала команда студентів із ВНМУ ім.Пирогова на Всеукраїнькій олімпіаді з симуляційної медицини «TernopilSimOlymp 2017» (екстрена і невідкладна медична допомога), яка відбулася 29-30 вересня  у Тернополі. За найкраще виконання завдань, вінницькі учасники отримали перше місце!

    «TernopilSimOlymp 2017»  — це другий захід, ініційований командою студентів Тернопільського медуніверситету, яка є ядром молодіжного осередку Всеукраїнської ради реанімації. Всі ці молоді люди свого часу пройшли інструкторські курси та підтвердили свою кваліфікацію, отримавши сертифікат МОЗ України. Потрібно зазначити, що юні інструктори упродовж трьох років навчили азам домедичної допомоги понад 1000 громадян. Вони також провели низку майстер-класів, змагань та інших заходів. Представники молодіжного осередку ВРР постійно надають домедичну допомогу під час фестивалів, спортивних змагань всеукраїнського і міського рівнів.

  Загалом у змаганні взяли участь 17 команд студентів і молодих лікарів, з яких було 3 іноземні (дві з Литви і одна з Польщі). Решта учасників приїхали з вищих медичних навчальних закладів Донецька, Харкова, Полтави, Дніпра, Вінниці, Івано-Франківська, Чернівців, Львова, Одеси, Черкас, Івано-Франківська, Тернополя, Києва.

 Детальніше про олімпіаду - http://www.tdmu.edu.ua/2017/10/05/vyznacheno-peremozhtsiv-vseukrayinskoyi-olimpiady-z-symulyatsijnoyi-medytsyny-ternopilsimolymp-2017/

 Прес-служба ДОЗ ОДА

12.10.2017