Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Запрацював оновлений кабінет спостереження за новонародженими дітками 11.05.2017
Img 5879

Життя – це цінний дар, за який потрібно боротися. Передчасно народжені малюки або новонароджені малюки з вадами, як ніхто інший потребують допомоги медиків у цій тяжкій боротьбі.

Тому саме з такою метою у  Вінницькій обласній дитячій клінічній лікарні урочисто відкрили оновлений, відремонтований кабінет катамнезу.  Відтепер тут фахівці будуть проводити спостереження за дітьми перших трьох років життя, які народилися передчасно або мають ризик хронічних захворювань і затримки розвитку.

Святкова подія зібрала чимало небайдужих – керівництво обласного та міського департаменту охорони здоров¢я, представників Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова, фахівців пологових стаціонарів міста, депутатів обласної та міської ради, благодійників.

Тетяна Бондаренко – начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню ОДА, привітавши учасників зауважила, що відремонтований кабінет катамнезу можна по праву називати Центром катамнестичного обстеження.

Відтепер тут працює фахівець-неонатолог, також є кабінет оцінки розвитку дитини, кабінет підтримки грудного вигодовування.

-Життя дитини, новонародженого можна порівняти зі святинею, яку необхідно оберігати. Кабінет катамнезу та фахівці, що у ньому працюють, будуть допомагати підтримувати, рятувати життя і здоров’я маленьких пацієнтів, - розповідає Тетяна Бондаренко,  - До того ж оновлення кабінету,  насамперед,  дасть можливість створити електронний реєстр новонароджених дітей, наблизити медичну послугу до пацієнта раннього віку, зменшить час перебування дітей в чергах, - додала фахівець ДОЗ.

Варто зазначити, що у Вінницькій дитячій обласній лікарні щорічно лікується близько  900 новонароджених дітей (серед яких близько 300  -  народженні передчасно). Всі ці діти після потребують подальших оглядів лікарів (педіатра, невролога, офтальмолога) відповідно до важкості їх захворювання та терміну передчасного народження.

Катамнестичне спостереження у дитячій обласній клінічній лікарні ведеться з 2003 року, а з модернізацією кабінету спостереження за новонародженими, фахівці матимуть змогу допомагати ще більшій кількості малюків та їх батькам.

Для довідки:

Катамнестичне спостереження  - догляд за новонародженими, який має на меті раннє виявлення проблем затримки фізичного чи нервово-психічного розвитку  у дітей, народжених передчасно або з  патологією та своєчасне скеровування їх для проведення реабілітаційних заходів.

 

11.05.2017

Прес-служба ДОЗ ОДА