20 березня відбулася прес-конференція до Всесвітнього дня боротьби проти туберкульозу, який у 2017 році запропоновано провести під гаслом «Разом зупинимо туберкульоз».
Проблеми та перспективи подолання туберкульозу в області обговорювали представники Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА, спеціалісти Вінницького обласного Центру здоров’я, обласні фахівці-фтизіатри, представники громадських організації.
Відомо, що туберкульоз (ТБ) - одне з найдавніших інфекційних захворювань. Це хронічне інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.
Туберкульозом інфікована приблизно третина населення Землі. Саме через масштаби цієї хвороби і з’явився Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Його мета - максимально привернути увагу суспільства до цієї проблеми і розповісти про способи його профілактики та лікування. Адже, як правило, елементарні заходи безпеки, своєчасне звернення за медичною допомогою, залучення до здорового способу життя дорослих і підлітків здатне змінити ситуацію в світі і врятувати життя багатьом людям.
У 2017 році День боротьби з туберкульозом буде проходити під гаслом «Разом зупинимо туберкульоз».
Не зважаючи на те, що показник захворюваності у світі наприкінці 2014 року зменшився на 18%, туберкульоз залишається однією із найбільших загроз. У 2014 році ТБ забрав життя 1,5 млн. людей, з яких 400 тисяч померли від поєднаної інфекції ТБ/ВІЛ.
Згідно з офіційною статистикою, в Україні у 2016 році зареєстровано 28,8 тисяч нових випадків захворювання на ТБ.
-За останні роки спостерігається певна тенденція до зменшення захворюваності новими випадками ТБ на території Вінницької області, - розповідає Ніна Гончар – заступник головного лікаря ВОСТМО «Фтизіатрія» – керівник регіонального центру МіО, - У нашому регіоні минулого року було зареєстровано 769 випадків, п’ять років тому це було близько 1000 випадків, тобто ми рухаємося в позитивному напрямку, - зауважила лікар.
Але фахівець додала, що в області зросла захворюваність на нові випадки туберкульозу. Зростання відбулось за рахунок збільшення кількості позалегеневих форм, які діагностували вперше, а це: кістково-суглобовий, туберкульоз очей, периферичних лімфовузлів.
Під час прес-конференції спеціалісти обговорили особливості перебігу туберкульозу. На важливості ролі первинної ланки та ранньому виявленні ТБ, а також його профілактиці наголошувала Алла Гайдаш – головний спеціаліст відділу лікувально- профілактичної допомоги дитячому населенню ДОЗ ОДА.
Активно обговорювали учасники прес-конференції і проблеми туберкульозу у дітей. Тетяна Бондаренко - начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню, наголосила на необхідності щеплень проти туберкульозу. Адже це запорука здорового життя кожного громадянина нашої країни.
- Відомо, що лише вакцинація здатна виробити імунітет до цього захворювання. Лише спільними зусиллями медиків та батьків можна знизити ризик захворіти на туберкульоз. А для цього вкрай необхідно вакцинувати дітей, - наголосила Тетяна Бондаренко.
Міжнародний день боротьби з туберкульозом закликає всіх замислитися над проблемою, що існує, адже наше майбутнє в наших руках.
20.03.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА
.