Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Кохання рятує світ, а кров – життя
Img 3744

День святого Валентина на станції переливання крові – саме так провести цей день закликала вінницька команда з американського футболу «Вінницькі вовки». На таку акцію спортсмени запрошують уже не вперше: минулого року на свято Хеловін вони влаштовували «Кривавий понеділок з Вінницькими Вовками». Тоді вдалося  загітувати 50 донорів та зібрати 23,5 літри крові.

– На сьогодні станція забезпечена малими запасами крові. Середній показник – лише 40%. Хоч він і змінюється, але це все одно дуже мало, – коментує координатор донорства Вінницької обласної станції переливання крові Валерій Нежевенко. – Завжди існує велика недостача ІІ та IV груп крові з негативним резусом. Ми сподіваємось, що молоді люди, які проводять цю акцію, будуть саме з такою групою.

– Люди все рідше стають донорами. Ми достеменно не знаємо чому так. Можливо через стан здоровя, адже донор повинен бути відносно здоровою людиною. Зараз не кожен може похизуватися відмінним самопочуттям, як раніше. Тим паче, зараз побільшало респіраторних захворювань, застуд, –  каже Івацько Вікторія Василівна – завідуюча відділу по комплектації  донорських кадрів.

Капітан черлідерської команди «Вінницьких Вовків» Юлія Андріященко розповідає, що цю акцію вони приурочили до Дня усіх закоханих не випадково.

– «Кохання рятує світ, а кров – життя» – це наш невеличкий девіз. Так як минулого разу ми змогли досягти хороших результатів – близко 50 людей здало кров (а це приблизно 25 літрів крові), тому цього разу ми вирішили зробити не менш масштабну акцію та розраховуємо приблизно на таку ж кількість.

Ця акція має і романтичну сторону: організатори запропонували усім закоханим влаштувати незвичне побачення та вразити свою половинку, а людям без пари – познайомитися з представниками протилежної статі серед донорів і,можливо, знайти своє кохання.

Долучитися до акції міг кожен охочий, маючи при собі паспорт та підготувавшись заздалегідь. Усього за час проведення акції організаторам вдалося залучити біль як 30 донорів, і зібрати близько 14 літрів корові – і це не поганий результат.

Для заохочення молоді проводився розіграш призів, а саме атрибутика «Вінницьких вовків»,  місячні абонементи у спортзал від «CrossFit» та сертифікати від тур-клубу «Бідняжка». На згадку донори могли сфотографуватися у спеціально облаштованій фото-зоні.

 

14.02.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА