Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
На базі Вінницького симуляційно-методичного центру
Img 3646

відбувся тренінг

Як знизити ризик венозного тромбоемболізму під час вагітності, як правильно діагностувати, надати невідкладну допомогу, провести антитромботичну та антикоагулянтну терапію навчалися акушери-гінекологи та анестезіологи, що відвідали тренінг Вінницького симуляційно-методичного центру на тему: «Емболії в акушерстві. Гострий дистрес плода».

Симуляційний тренінг проводили Інна Кукуруза – лікар акушер-гінеколог, заступник головного лікаря по акушерству та гінекології Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова та Наталія Титаренко – лікар анестезіолог відділення патології вагітних з акушерською та екстрагенітальною патологією Вінницької обласної клінічної лікарні ім. М. І. Пирогова

У першій частині тренінгу учасники та тренери розглянули сучасні рекомендації SOGC 2014 року, RCOG 2015 року, АССР 2016 року щодо профілактики та лікування венозного тромбоемболізму впродовж вагітності та післяпологового періоду, обговорили та відпрацювали алгоритм діагностики, надання невідкладної допомоги та інтенсивної терапії при тромбоемболії легеневої артерії, а також емболії навколоплідними водами.

Гловний спеціаліст «акушерська реанімація» ДОЗ Вінницької ОДА Наталія Титаренко наголосила, що тромбоемболічні ускладнення характеризуються обмеженим терапевтичним впливом, але може бути спрогнозовані та попередженні в разі належної інформованості та уважності медичного персоналу. Тому обізнаність лікарів та дотримання ними принципів тромбопрофілактики є запорукою попередження цього грізного ускладнення, а також збереження життя та здоров’я жінки.

Під час другої частини тренінгу для лікарів акушерів-гінекологів був проведений майстер клас по вакуум-екстракції плода з наступним відпрацюванням алгоритму надання невідкладної допомоги при гострому дистресі плода на манекені.

Крім цього, головний спеціаліст «акушерство та гінекологія» ДОЗ Вінницької ОДА Інна Кукуруза зробила акцент на організованій командній роботі лікарів під час пологів, необхідність взаєморозуміння та злагодженої роботи в команді як важливий компонент кризового менеджменту.

 

10.02.2017  Прес-служба ДОЗ ОДА