Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Проект "Неінфекційні захворювання" розпочинає цикл занять
Img 8625

Тягар неінфекційних захворювань (НІЗ) є домінуючим викликом для здоров’я кожного громадянина нашої держави. Смертність від НІЗ є  однією із найвищих в Європейському регіоні ВООЗ та складає 86% від усіх причин смертності в рік.  НІЗ   відомі як хронічні хвороби, що не передаються від людини людині. Вони мають тривалий перебіг і, як правило, повільно прогресують. До основних неінфекційних хвороб відносять с серцево-судинні хвороби ( такі як гіпертонія, інфаркт, інсульт), онкологічні захворювання, хронічні респіраторні хвороби (такі як хронічна обструктивна хвороба легенів і астма) і діабет.

З метою зниження тягаря НІЗ в Україні, МОЗ України та Бюро ВООЗ, за підтримки Швейцарського агентства розвитку та співробітництва  ініціювали проект  «Неінфекційні захворювання: профілактика та зміцнення здоров’я в Україні».  Відповідно до Компоненту №2 даного проекту, розроблений  план проведення підготовки працівників первинної ланки у 7-ми пілотних регіонах України щодо основних інтренвенцій, які допоможуть здійснювати профілактику, діагностику та лікування НІЗ. Вінницька область – одна із семи регіонів України, де протягом  2015 – 2019 р.р. буде виконуватися проект НІЗ .

Для реалізації планів впровадження тренінгів необхідно було підготувати команди тренерів з пілотних регіонів. Перший тренінг для тренерів з «Основної підготовки працівників ПМД щодо інтегрованого ведення випадків гіпертензії та діабету» було організовано в м. Києві 17 – 19 жовтня 2016 року, під час якого національні тренери підготували 30 регіональних тренерів. З 12 – 16 грудня 2016 р. в м. Дніпро сертифіковані  ще 26 регіональних тренерів. Загалом в рамках проведення тренінгів від Вінницької області підготовлені три тренерські команди , які з лютого 2017 року проводитимуть  каскади тренінгів  фахівцям первинної ланки надання медичної допомоги .

Навчання буде складатися з теоретичної й практичної частин. Протягом двох днів, тренерські команди навчатимуть медиків «первинки» щодо ведення гіпертензії та діабету – за програмою, розробленою національною групою експертів й технічної підтримки ВООЗ. Заняття проходитимуть у форматі відкритого діалогу, вільних дискусій та обміну цікавим власним досвідом. Фахівці будуть навчати не лише медичним аспектам боротьби з факторами ризику та ранньої діагностики , а й правилам роботи в команді , мотивації населення, адже кожна людина сама повинна досягнути розуміння проблеми й захотіти змінити свій спосіб життя, а лікарі – їй в цьому допоможуть. Акцент навчання також буде зроблено на закріплення практичних навичок, відпрацювання алгоритму взаємодії медика з пацієнтом. Враховуючи досвід інших країн, сподіваємося, що завдяки реалізації проекту на теренах Вінниччини знизиться рівень захворюваності на неінфекційні хвороби, зміцниться здоров’я населення та набере все більшої  популярності  здоровий спосіб життя.

 

06.02.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА