Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Госпітальних округи – інструмент у покращенні надання медичних послуг
Img 3534

Про це йшлося під час прес-конференції за участі заступника Міністра охорони здоров’я України Павла Ковтонюка. Захід був  присвячений проблемним питанням формування госпітальних округів у Вінницькій області.
В прес-конференції взяли участь: голова Вінницької ОДА Валерій Коровій, заступник голови обласної Ради Людмила Щербаківська та директор Департаменту охорони здоров’я Вінницької ОДА Людмила Грабович.


Павло Ковтонюк, звертаючись до журналістів і громадськості зазначив, що процес створення госпітальних округів передбачає впорядкування медичної інфраструктури в усіх регіонах України. Він пояснив, що тільки громади визначають яких медзакладів вони потребують і в якій кількості.  Кабінет міністрів України та Міністерство охорони здоров’я слідкують за методологією та технічними критеріями формування округу.

- Госпітальний округ повинен мати такі межі і такий набір закладів, щоб у перспективі на його основі можна було створити ефективну і сучасну медичну мережу . Справа держави – гарантувати надання якісної медичної послуги, її оплатити,  -додав заступник Міністра.
Відповідно до роз’яснень заступника Міністра охорони здоров’я України,
робота над створенням госпітальних округів триватиме до кінця 2017 року та відбуватиметься в 3 етапи: перишй етап полягає у  формуванні меж госпітального округу,  другий етап передбачає створення госпітальної ради, тертій -  розробку плану розвитку госпітального округу. 
Наразі триває перший етап роботи, проекти з 18 областей України передано на погодження в центральні органи виконавчої влади, після чого їх має затвердити Уряд.


У 2017 р. місцевим радам кожного округу (районним, міським) буде необхідно створити – Госпітальну раду (дорадчий орган, рішення якого мають ухвалюватись місцевою владою).
Госпітальна рада, у свою чергу, розробить багаторічний План розвитку госпітального округу. він буде затверджуватись спільним рішенням місцевих рад – учасників госпітального округу. 


-Джерелом фінансування розробленого госпітальним округом багаторічного плану розвитку госпітального округу можуть бути: місцеві бюджети територіальних громад, недержавні інвестиції, спонсорські та благодійні внески, кошти міжнародної допомоги та інші джерела, - пояснив заступник Міністра.

У свою чергу голова облдержадміністрації Валерій Коровій акцентував увагу на тому, що проблема з утворенням госпітальних округів у Вінницькій області виникли через недостатню поінформованість населення, органів місцевого самоврядування і медичної громадськості.

Людмила Грабович додала, що Департамент  охорони здоров’я очікує на прийняття типового положення про госпітальний округ що дало б підставу вести діалог про госпітальні округи, їх кількості та межі.

-В області створено  обласну робочу групу з питання госпітальних округів. Робоча група працює у посиленному режимі аби напрацювати та внести свої пропозиції, - розповіла Людмила Грабович


Також на 3 лютого призначено позачергову сесію обласної Ради, на якій, в тому числі, буде обговорюватись питання про госпітальні округи.

Для довідки:
Госпітальний округ – функціональне об’єднання закладів охорони здоров’я, розміщених на відповідній території, що забезпечує надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги населенню такої території. 
До складу госпітального округу повинно входити не менше однієї багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування першого та/або другого рівня та інші заклади охорони здоров’я.
Адміністративним центром госпітального округу визначається населений пункт, як правило, місто з населенням понад 40 тис. осіб, в якому розміщена багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування другого рівня. 
Зона обслуговування госпітального округу визначається своєчасністю доїзду до багатопрофільних лікарень інтенсивного лікування, що не повинен перевищувати 60 хвилин, та бути еквівалентним радіусу зони обслуговування.

02.02.2017   Прес-служба ДОЗ ОДА