Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
Вінниччину відвідав заступник Міністра охорони здоров’я України – Павло Ковтонюк
Img 3550

Мета його перебування у регіоні – зустріч з керівництвом області, робочою групою з питань створення госпітальних округів.

З цієї нагоди – Павло Ковтонюк поспілкувався із журналістами, а також взяв участь у засіданні робочої групи з питань формування госпітальних округів. Засідання відбувалось за участі очільника обласної державної адміністрації – Валерія Коровія, Людмили Щербаківської - заступника голови обласної Ради, Ярослава Хребтія - голови постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення, Людмили Грабович – директора Департаменту охорони здоров’я ОДА.

Заступник Міністра та керівництво області спільно з головними лікарями, представниками громад районів, та представниками громадських організацій обговорили основні принципи формування госпітальних округів.

За словами Павла Ковтонюка - госпітальний округ – таке об’єднання закладів охорони здоров’я, яке повинно бути інструментом у покращенні якості надання медичних послуг населенню.

-У рамках децентралізації ми надали громадам можливість самостійно об’єднуватися у госпітальні округи, - зазначив заступник Міністра, - Усе залежатиме від рішення, яке приймуть на обговоренні громади відповідних населених пунктів.

Окремі питання, які піднімали фахівці під час наради це – організація маршруту пацієнта, визначення місця кожного лікувального закладу у системі госпітального округу, подальша доля цих медичних закладів. Павло Ковтонюк пояснив, що оскільки лікувальні заклади переходять у місцеве підпорядкування – його подальші функції може вирішити лише місцева влада.

-Місцева влада має провести роз’яснювальну роботу щодо діяльності госпітальних рад і пояснити людям як функціонуватиме медицина в окрузі. Дуже важливо для місцевої влади  в рамках роботи над госпітальними округами визначити  шлях  першочергових інвестицій,  дороги для доїзду швидких, пріоритетність мед закладу та об’єм послгу, Крім того, пропонується в регіонах провести перемовини з перевізниками, аби створити маршрути транспорту. Це покращить доступність до медичної допомоги в перехідний період, - прокоментував заступник Міністра.

Наприкінці засідання учасники склали відповідне звернення, яке розглянуть на засіданні обласної Ради. Павло Ковтонюк закликав громадськість до конструктивних рішень, спільного вирішення встановлених проблем та врахувати, що державний Фонд медичного страхування, який запрацює з січня 2018 року фінансуватиме ті заклади, які відповідатимуть критеріям ВООЗ.

 

01.02.2017 Прес-служба ДОЗ ОДА