Phone icon fd6b0c8e3c94090b2d04c4ae2b9e4aa3358eae985699b6f1e8a1e4f606c2ea69
(0432) 53-31-86
В медичному університеті провели тиждень донорства
Img 9272

Слово «донор» походить від лат. donare – «дарувати». Активні донори рідше страждають серцево-судинними захворюваннями і легше переносять крововтрату при ДТП та інших нещасних випадках. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, люди, які постійно здають кров, живуть в середньому на 5 років довше середньостатистичної людини, адже у них відбувається активізація системи кровотворення – клітин червоного кісткового мозку  і регулярна стимуляція імунітету.

Донором може стати будь-яка здорова людина, віком від 18 років. Кожен бажаючий проходить обстеження у пункті збору крові: вимірювання артеріального тиску; загальний аналіз крові; група крові та резус фактор; маркери гепатитів В,С, ВІЛ-інфекції.

Забір крові здійснюється стерильними системами одноразового використання, які виключають можливіть зараження донорів інфекційними захворюваннями.

Студенти Вінницького медичного університету ім.М.І.Пирогова , як майбутні медичні працівники, добре усвідомлюють усю користь і необхідність проведення такої процедури. Вже кілька років поспіль вони стають донорами та здають свою кров, щоб допомогти тим, для кого вона буде порятунком.

 З 20 по 22 грудня триває Тиждень Донора в університеті. Благодійна акція, організована студентами  спільно із адміністрацією університету,  відбувається щорічно (2 рази в рік). У перший день кількість бажаючих поділитися своєю кров’ю становила близько 350 чоловік.

За даними медичних працівників, перше місце по кількостів донорів серед навчальних закладів Вінниці займає саме Вінницький медичний університет, а серед підприємств – трамвайно-тролейбусне управління. В 90%  випадків донорами крові є студенти.

Попит на кров в Україні постійно зростає, а донори в дефіциті. На жаль, мало хто замислюється про важливість донорства крові, яка щорічно рятує мільйони життів.

20.12.2016р     Прес-служба    ДОЗ   ОДА